Connect with us

Konference

TEDxYouth@Prague 2017: jak konference bourá stereotypy

Tento rok jsme opět navštívili konferenci z cyklu pražské odnože světoznámé značky TEDx zaměřenou především na studenty a mladé – TEDxYouth. Organizátoři si i tentokrát pohráli se slovy podnázvu tématu Hra/NA a představili divákům plejádu zajímavých řečníků. Co nás letos nejvíce zaujalo a proč si další ročník nenecháme ujít?

Pokud tápete, co představuje značka TEDx, přečtěte si víc v našem článku o konferenci TEDxPrague 2016, kde jsme se už tématem detailněji zabývali. Ve zkratce jde o sérii nezávislých konferencí, která si klade za cíl šířit podnětné nápady a příběhy. My jsme tentokrát zavítali na jednu z těchto akcí, která se na rozdíl od své mateřské TEDxPrague soustředí především na šíření zajímavých myšlenek pro mladé lidi a studenty. Letošní už pátý ročník TEDxYouth@Prague se nesl v duchu slovní hříčky Hra/NA, které v sobě prolnula jak hru ve smyslu zábavné nebo naučné aktivity, tak i téma balancování na hraně nebo boření stereotypů a překračování vlastních limitů.

Program byl rozdělen do dvou bloků, ve kterých se představilo dohromady šest různých řečníků. Jak už to u TEDtalks bývá zvykem, všichni speakeři byli velmi dobře připravení, mluvili sebejistě, otevřeně a s ohromujícím zápalem pro věc, který strhl (a zahřál) celé publikum. Podtémata jednotlivých výstupů pokrývala vše od tvorby s polymerovou hmotou nebo povídání o hře poker přes ekologii až k novým technologiím a zamyšlením nad současným životním stylem mladých. Jako malý bonus vystoupila i výherkyně soutěže pro střední školy na serveru prostredoskolaky.cz, která popsala své zážitky z letních prázdnin.

Konferenci otevírala Lucy Štruncová

Luděk Staněk vypráví o tom, co mu do života dala hra Poker

Nechceme vás vyzobáváním detailů ochudit o skvělé příběhy, proto se o ně s vámi raději podělíme na našem Facebooku, až budou dostupné online. Výstupy řečníků v programu TEDx jsou ale také tradičně proložené záznamy výstupů z původní TED konference. Na jeden promítaný a trefně vybraný pro mladší generaci, který se týká zvládání prokrastinace, se můžete podívat v následujícím videu.
Původně se měl ikonický červený kobereček rozvinout na Letní scéně na Vyšehradě. Nakonec se ale, vlastně i docela tématicky, kvůli špatnému počasí akce v poslední chvíli přesunula na loď Tajemství kotvící na náplavce blízko Výtoně. Přestože počasí ani teplota konferenci moc nenahrávaly, dokázala si akce udržet jak svou kvalitu, tak uvolněnou a přátelskou atmosféru.

Velmi milé překvapení byl tématicky dobře promyšlený doprovodný program spolu s občerstvením. Jako zpestření v druhém bloku dostali všichni diváci do ruky barevné trubky a mohli si společně zabubnovat, aby se publikum ještě více propojilo. To navíc podpořilo jednu z nepovinných aktivit těchto konferencí, a to sedět po každém bloku na jiném místě a seznamovat se s dalšími účastníky. Mimoto mohli diváci v rámci doprovodného programu během přestávky i po ní pomoci vytvořit nový rekord v resuscitaci, vyzkoušet chůzi v brýlích simulujících opilost nebo třeba ochutnat skvělé občerstvení od Kuchařek bez domova.

Bubnunování v rámci doprovodného programu

Proč si nenechat další podobnou akci ujít? Hlavně proto, že TEDxYouth@Prague dokázal, že je dobře etablovaná značka, která ani po pěti letech neztrácí svůj drive. Naopak, drží svou kvalitu, umí se s lehkostí vypořádat s organizačními komplikacemi a z hlediska obsahu a řečníků má stále co nabídnout. Přestože celá organizace stojí na dobrovolnících, organizátoři koncept nenechávají ani mezi jednotlivými velkými konferencemi přes rok usnout a plánují nové menší akce i během roku. Mimoto podporují také dalším Youth akce a jejich vznik na středních a vysokých školách. Takže za nás jednoznačně palec nahoru a jen tak dál.

 

Zdroje obrázků

oficiální facebooková stránka TEDxYouth Prague: Nataliya Yashchuk Photography, MM Images

Jak citovat tento článek?

FLÉGLOVÁ, Radka. TEDxYouth@Prague 2017: jak konference bourá stereotypy. Michal REŽNÝ, editor. In: Markething [online], 2017. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: https://markething.cz/tedxyouthprague-2017

 

Continue Reading

Absolventka Marketingové komunikace a PR na FSV UK, nyní studentka StuNoMe na FF UK. Zajímá se snad o všechno, psala bakalářku o pornu, ale nejvíc jí baví umění a videohry.

More in Konference

To Top