Connect with us

Naše eventy

Na NEkonferenci ’22 diskutovali David Kopecký nebo Vanda Janda o rapu, módě a marketingu

Jubilejní 5. ročník NEkonferece ovládl rap, fashion a marketing.

Kdy? 22. června 2022

Kde? Pragovka Art District

S kým jsme si povídali?

Oba bloky moderovala bývalá reportérka České televize, novinářka a spisovatelka Linda Bartošová. V prvním bloku ji doplnili slovenská módní návrhářka, modelka a full-time diva Vanda Janda, česká designérka a módní návrhářka Cindy Kutíková a zakladatel streetwearové značky Skedda Adam Báča. V druhém bloku se představili producent a manažer David Kopecký alias D.Kop, který založil český rapový label MIKE ROFT, osobní píáristka s přesahem do hudby Karolína Wernerová a česká violoncellistka, zpěvačka, modelka a učitelka hudby Terezie Kovalová.

Pokud vás některé z témat zaujalo, můžete si ho pustit ze záznamu zde.

Jaké workshopy jsme připravili? 

Prvním z workshopů byla kreativní komunikace s Pavlínou Louženskou, zakladatelkou #HolkyzMarketingu.

Pavlína si pro účastníky připravila několik technik efektivního brainstormingu. V krátkém čase si tak vyzkoušeli praxi v rámci týmů, do kterých je rozdělila. Intenzivně se psalo, kreslilo a lepily se lístky, takže nakonec vznikl obrovský „creative mess“. V závěru si účastníci vzájemně rozdali i pozitivní zpětnou vazbu a praktické tipy.

Druhým workshopem byl workshop Radky Mikulíkové o TikToku.

Účastníkům prozradila, jak funguje a proč by jej značky měly do svého komunikačního mixu zařadit co možná nejdříve. Podle Radky musí jít brandy na TikTok s tím, že ustoupí od své korporátnosti a udělají si ze sebe legraci.

Třetí a poslední workshop připravila agentura WMC Grey.

WMC Grey na workshopu představila celý agenturní proces tvorby od briefu až po pitch. Jejich tým se skládal ze tří hlavních složek – account, digitální tým a kreativa. Cílem workshopu bylo seznámit studenty s celým životním cyklem kampaní, a to s pomocí konkrétních zadání. Účastníkům dali na výběr mezi třemi briefy a rozdělili je do týmů. Všechny skupiny si vybraly stejného klienta, což umožnilo porovnávat finální výstupy i mezi sebou.

Networking

Mezi bloky následoval networking, účastníci se mohli občerstvit, udělat si tetování a povídat si. Po oficiálním programu NEkonference následovala ještě afterparty, na níž vystoupil DJ Meldaboi a po něm duo DJs Steady a KEWU.

Chcete se příští NEkonference zúčastnit i vy? Sledujte, které akce právě připravujeme, a buďte první, kdo o ní bude vědět, na našem Facebooku!

Continue Reading

Absolvent Marketingové komunikace a PR na FSV UK. V současnosti studuje magisterský obor Strategická komunikace. Emeritní šéfredaktor Markething.cz.

More in Naše eventy

To Top