Connect with us

Kreativita

Zlaté sošky, akcie a followeři. Když celebrity podnikají

Slavných osobností s tučnými sumami na bankovních kontech je nespočet. Valná většina má luxusní sídlo poblíž Los Angeles nebo přímo v NYC. Někteří si libují v drahém zboží, od aut až po šperky. Ale je jen málo těch, kteří se rozhodli mimo své dosavadní povolání stát se nováčky mezi marketéry.

Zvládat odzpívat koncerty pro několik set fanoušku během pár týdnů, čelit útokům bulváru, vést osobní život a přitom být nad věcí a beze stresu není nic lehkého. Proto není divu, že většina lidí z hudební branže propadne drogám.  A u amerického rappera Snoop Dogga tomu není jinak. Na rozdíl od ostatních, slavný Snoop Doggy Dogg v nich vidí i podnikatelskou příležitost. Rozhodl se, že o upřímné lásce k marihuaně už nebude pouze psát texty, které následně zrytmizuje. Věří jí natolik, že se rozhodl do ní investovat už v několika projektech a vdechnout jí novou dimenzi. Marketingovou dimenzi.

snoop-dogg-bush-g-pro_0

Velký Snoop Lion začíná obhospodařovat více zahrádek. Jednou z nich je i trh s vaporizéry.

Prvotní byznys týkající se tzv. Big Potu zafinancoval Snoop Dogg už na jaře letošního roku. Jednalo se o marihuanový startup EAZE, díky kterému si můžete objednat svoji oblíbenou marihuanu a do 15 minut vám bude doručena až k domovním dveřím. Stačí si na internetové stránce pouze vybrat tu pravou a kliknout. Tedy pokud bydlíte v Kalifornii. Další spolupráci  Snoop Dogg uzavřel i s jedním z největších dodavatelů vaporizérů Grenco Science. Za necelých pět set korun tak můžete vlastnit limitovanou edici vaporizéru s motivy jeho nového alba BUSH.

merryJane_DishNaiton

Logo nového projektu Merry Jane od Snoop Dogga.

Novinkou a dobře vyhlížejícím projektem, taktéž financovaným z rapperovy kapsy, je lifestylový web Merry Jane. Spuštěn byl 20.října ku slávě 44.narozenin samotného Snoop Dogga. Merry Jane zatím běží v beta verzi, ale už teď je dennodenně zásobována články a videi. Najdete zde například video se Sethem Rogenem o tom, jak si správně ubalit „jointa“, článek o prospěšných účincích marihuany na pleť nebo inspiraci při vaření s marihuanou. Podobně jako u webu EAZE, tak i tady si můžete objednat svoje zboží nebo si rovnou najít obchod v okolí. Legalizace konopí se pomalu stává realitou v čím dál více státech USA, a proto se pravděpodobně Snoop Doog bude těšit ještě většímu rozkvětu své staronové vášně.

Další úspěšnou podnikatelkou je seriálová představitelka Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě. Sarah Jessica Parker vždy milovala módu – především boty. Není se čemu divit, když více než 12 let strávila oblékáním si těch nejhezčích kousků z kolekcí předních návrhářů. Jedním je i ikonický Manolo Blahnik. V seriálu mu SJP nahlas vyznala lásku natolik, že od té doby nemá nouzi o zakázky. On se jí zase za to odvděčil celoživotní 30% slevou na všechny své boty.  Evidentně bot ani tak neměla dost, jelikož se rozhodla obout svět do vlastní kolekce. Začátkem minulého roku SJP představila první kousky a od té doby už jich má na kontě přes sto. Z velké části se inspiruje samotným Blahnikem, ale jak sama vypověděla v jednom z promo videí pro řetězec Nordstorm, který má výhradní právo pro prodej bot, tak se snažila o zachycení pozdních 70. let ve Velkém jablku. Samozřejmě má SJP svůj tým pomocníků, ale s nápady přichází sama. Těmi zaplavuje hlavně instagramový účet @sjpcollection. Tam se mimo jiné objevily už i první fanynky z řad celebrit, které si oblíbily její lodičky. Patří mezi ně například zpěvačka Taylor Swift nebo herečka Kerry Washigton.

dish-030415-andy-heels

K obdivovatel patří i moderátor Andy Cohen. Obul si model Andy z kolekce SJP.

Příprava bot na předprodej v hotelu Hilton v New Yorku 20.11.2015

Web hellogigles.com založila před čtyřmi roky herečka Zooey Deschanel (500 dní se Summer, Nová holka) spolu se svými dvěma kamarádkami – Molly McAleer a Sophii Rossi. Jejich cílem bylo vytvořit stránky, kde se mluví o horkých novinkách ze světa kultury, vztahů, kariéry a diskutabilních záležitostech z prostředí převážně mladých žen, ale i mužů. Ani zde se o neúspěchu mluvit nemůže, protože společnost minulý rok oznámila zisk ve výši 1,5 miliónu dolarů.

Hellogigglesjpg

Zakladatelky Hellogiggles – Zooey Deschanel, Sophia Rossi, Molly McAleer.

S podnikavými celebritami jako by se v poslední době roztrhl pytel. Adoptivní dcera Lionela Richieho Nicole rozjela online web s oblečením a doplňky House of Harlowe 1960, Shakira vyvíjela mobilní hru s tvůrci Angry Birds z Rovio pod názvem Love Rocks a proslulý filantrop, investor a rocker Bono prostřednictvím svojí agentury Elevation Partners, podporující média, zábavní průmysl a technologické startupy, vložil peníze do Dropboxu a Facebooku.

Z českých řad celebrit určitě stojí za zmínění lišácký projekt Smarty z dílny slavného Dominátora. Podle oficiálních stránek se jedná o nápoj nové generace, který má jak relaxační, tak i stimulační účinky, je složen hlavně z přírodních surovin a nikdo mu nemůže odepřít, že „On baví“! Dominik Hašek ukazuje Smartyho všude možně. Bere ho s sebou do vlaku na ochutnávku v Pendolinu, do baru (kolekce koktejlů od baru Tretter’s na bázi Smartyho) a neodmyslitelně s ním i snídá, viz @smartydrink.

ARVE Error: need id and provider

“Zdravá” snídaně se Smartym, přeje Sávě k svátku, druhý lišák mu kryje záda v pozadí.

Snad Snoop Dogg zasel správnou odrůdu, SJP použila kvalitní lepidlo na podpatky a Smarty si neobleče stejný dres jako první zkrachovalý projekt českého gólmana. A třeba se všichni v budoucnu potkají na udílení cen za nejlepším projekty celebrit! A zlatou sošku dostane?

Jak citovat tento článek?

KUČEROVÁ, Vlaďka. Zlaté sošky, akcie a followeři. Když celebrity podnikají. In: Markething.cz [online], 2015.  ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/zlate-sosky-ak…rity-podnikaji

Zdroje:

https://www.hottopics.ht/stories/funding/11-celebrity-startup-investments-you-will-surprised-by/

http://www.czechcrunch.cz/2015/10/rapper-snoop-dogg-prave-spustil-svuj-marihuanovy-startup-merryjane/

http://www.elle.cz/moda/novinky/prvni-fotky-kolekce-bot-od-sarah-jessicy-parker

http://www.elle.cz/celebrity/styl-slavnych/hvezda-sexu-ve-meste-jede-bomby-na-instagramu

http://shop.nordstrom.com/c/sjp-sarah-jessica-parker

http://smartydrink.cz/

Zdroj náhledového obrázku: http://blogs-images.forbes.com/ellenhuet/files/2015/09/snoop.jpg

http://cdn.idigitaltimes.com/sites/idigitaltimes.com/files/2015/07/06/snoop-dogg-bush-g-pro_0.jpg

https://www.instagram.com/sjpcollection/

https://www.instagram.com/smartydrink/

http://www.bravotv.com/sites/nbcubravotv/files/styles/blog-post–computer/public/field_blog_image/2015/03/dish-030415-andy-heels.jpg?itok=zE17F4zL&timestamp=1425504505

http://cdn2.hellogiggles.com/wp-content/themes/hg/images/logo.png

http://blogs-images.forbes.com/meghancasserly/files/2012/05/HelloGiggles-Portrait-300×244.jpg

http://media.dishnation.com/content/uploads/2015/09/merryJane_DishNaiton.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=y0Jif5YJqjU

Continue Reading

Studentka 3. ročníku Marketingové komunikace a PR na Univerzitě Karlově. Zajímá se o gastronomii, komunikaci, kulturu a marketing. Má ráda Prahu a zimní počasí. Nikdy nepřestane ráda objevovat nové věci, i když ví, že se nemá říkat nikdy.

More in Kreativita

To Top