Connect with us

Média

Stane se LinkedIn nejlepší seznamkou?

K čemu slouží profesní sociální síť LinkedIn a jaké jsou její profesní a profesionální výhody, ví téměř každý. Ale to, že může posloužit i jako kvalitní seznamka, už tak známé není. Pojďme se podívat na pár zajímavých dat o LinkedInu a jeho seznamovacím potenciálu s aplikací BeLinked, která za klíč k úspěšnému vztahu považuje právě kariérní souznění.

Přestože byl LinkedIn spuštěn již v roce 2003, nelze ho mezi sociálními sítěmi považovat za starce ubývajícího na síle. Naopak, je to síť v těch nejlepších letech, která dech rozhodně neztrácí. Důkazem je více než 300 milionů registrovaných uživatelů na celém světě, z nichž se 40 % přihlásí každý den. Navíc každou sekundu se připojí dva noví lidé. Kdo by měl pocit, že nejvíce záleží na informacích a skills, které máme ve svém profilu vyplněny, mýlil by se. Tak jako jinde, i zde prodává fotka – pokud ji nahrajeme, 11x se zvýší šance na rozkliknutí našeho profilu.

Počtem potenciálních lidí k seznámení LinkedIn bez problému konkuruje celosvětové seznamce Match.com nebo aplikaci Tinder, která hlásí 10 milionů aktivních uživatelů denně. Samozřejmě je ale třeba počítat s tím, že ne všichni uživatelé jsou nezadaní nebo mají zájem o seznámení se. To je detail, který je většina lidí schopna přehlédnout. Krom své obrovské uživatelské základny obsahuje LinkedIn informace, na kterých nám záleží víc, než jaká je jeho/její oblíbená barva. Kam chodil dotyčný nebo dotyčná na školu, jakou dělá práci, na jaké je pozici? Rozhodně se nejedná o nejromantičtější otázky, ale je třeba si nalít čistého vína.

Jelikož ale nic není jednostranné, James Swanwick, „dating coach“ pro ženy, LinkedIn nedoporučuje. „Vše, co se na LinkedInu dozvíte, je jméno dané osoby, odkud jsou a co dělají. Lidé jsou toho názoru, že to, co někdo dělá za práci, znamená hodně. Myslí si, že to ovlivňuje přitažlivost. Ale sexuální a emocionální propojení s prací, kterou člověk vykonává, tolik nesouvisí.“

Profesionální Tinder

I když LinkedIn na první pohled jako seznamovací aplikace nevypadá, rozhodně se tak chová. Minimálně díky tomu, že vidíme, kdo si nedávno prohlížel náš profil. Rozhodně to nemusí znamenat, že by o nás měl dotyčný zájem z jiného než pracovního hlediska. Ale dá se to přirovnat ke šťouchnutí na Facebooku, které je minimálně zavádějící. O oblibě této funkce svědčí i to, že již druhým rokem byla uživateli označena jako nejoblíbenější.

S nápadem seznamovat nezadané lidi na základě jejich pracovního života přišli zakladatelé aplikace BeLinked. Ta bývá s mírnou nadsázkou označována jako Tinder pro profesionály, přihlásit se do ní lze jedině skrze účet na LinkedInu. Aplikace použije vaši profilovou fotku a umožní nastavit, jaké informace o sobě chcete sdílet, a seznamování může začít. Stejně jako u Tinderu se zobrazují profily potenciálních známosti. Pokud se vám daná osoba, její povolání nebo cokoliv jiného nelíbí, přejedete prstem doleva, zobrazí se další člověk a lov pokračuje. Pokud se nám líbí, přejedeme prstem doprava. V případě, že naše sympatie sdílí také, zobrazí se chatovací okno a seznamování může naplno začít.

Aplikace vznikla v roce 2013, jelikož byl její původní název LinkedUp! přiliš matoucí (kvůli podobnosti se samotným LinkedIn), došlo letos k rebrandingu a přeměně na BeLinked. Její charakter se však nijak nezměnil a nadále umožňuje seznamování na základě povolání, věku, vystudované školy nebo místa, kde žijeme. Otázkou však je, zda-li je taktické o sobě hned všechno prozradit.

Jak je to úspěšné?

O tom, jak je aplikace rozšířená můžeme prozatím pouze spekulovat. Dostupná je totiž jen pro zařízení od Apple, který navíc nezveřejňuje informace o počtu stažení. Na Twitteru má BeLinked účet okolo 1 000 followerů a přes původní nadstandardní aktivitu nevypustili do světa od začátku října jediný tweet. Podobně jsou na tom s aktivitou na Facebooku, kde vývojáři na dotazy ohledně verze pro Android neodpověděli od poloviny září. Tuto podezřelou pasivitu bychom mohli chápat jako tiché předznamenání rychlého úpadku. Pokud jsme však optimisty a seznamování na základě vzdělání a kariéry fandíme, můžeme si zkusit počkat, zda BeLinked nevypustí do světa medií a sociálních sítí zprávu o šťastném, krásném a úspěšném páru, který se seznámil díky této aplikaci.

Do té doby si budeme muset vystačit s klasickým LinkedInem.

Zdroje:

1 http://expandedramblings.com/index.php/by-the-numbers-a-few-important-linkedin-stats/

2http://www.forbes.com/sites/cherylsnappconner/2014/05/04/new-research-2014-linkedin-user-trends-and-10-top-surprises/

3 http://www.ibtimes.com/linkedin-dating-app-belinked-tinder-professionals-1691382

Jak citovat tento článek:

DIMITROVOVÁ, Karin; PAVLÍK, Mikuláš; STEKLÍK, Daniel. Stane se LinkedIn nejlepší seznamkou? Markething [online]. 25. listopadu 2014 [cit. 2014-11-25]. Dostupné na http://www.markething.cz/srane-se-linkedin-nejlepsi-seznamkou

Continue Reading

More in Média

To Top