Connect with us

Z terénu

PIAF: Den první

Máme za sebou první den třetího ročníku mezinárodního festivalu reklamy PIAF, který se, stejně jako loni, konal v prostorách pražského Veletržního paláce. Vyhlášení sice bude až zítra, ale už dnes se uskutečnila spousta zajímavých přednášek a workshopů. Pojďme si tedy dnešní poznatky shrnout do několika bodů.

 

1. Micky Denehy

Tenhle frajer si bezesporu místo jedničky zaslouží. O to více nás těší, že jsme si právě jeho již před festivalem „zarezervovali“ pro rozhovor (na který se můžete těšit koncem týdne).  Micky Denehy prošel vedoucími posty v řadě reklamních agentur (např. Saatchi & Saatchi) v několika zemích po světě a následně založil EACA International School of Advertising. Na PIAF si připravil tuze inspirativní přednášku o tom, jak jako agentura zabodovat ve výběrovém řízení. Nutno podotknout, že jeho rady lze vztáhnout i k běžnému životu (například na boj o tajnou lásku nebo o zaměstnání). Více k Mickymu tedy v rozhovoru později.

 

2. Jak z díry udělat růžovoučké doupátko

Všudypřítomní papíroví ptáčci, krabice, Fatboye … a RŮŽOVÁ. Zejména ta růžová barva dokáže i z chladného sklepa Veletržního paláce udělat teplotně (i jinak) příjemné prostředí.  Totální branding prostor hodnotíme totálně kladně.

 

3. Výstřely ve tmě

Přehlídka virálních videí přístupná i veřejnosti se brzy zaplnila studenty a mladými lidmi, kteří si chtěli užít také trochu PIAFu. V playlistu nechyběly Debilní kecy holek, Loupač jablek Pepa, ale ani reklamy na Vodafone či T-Mobile. Diváci se také dozvěděli, co virální marketing je a není, jak ho dělat a jak ne. Ale především to byla opravdu zábava.

ARVE Error: need id and provider

 

4. Problémy s počty

Na přednášce 15 tipů, jak oživit značku zaznělo tipů přesně deset. Nicméně Senior Vice President Brand Strategy and Marketing communication Deutsche Telekom Hans-Christian Schwingen hovořil velmi zajímavě a máme tušení, že v závěrečném shrnutí z festivalu zazní pár jeho hlášek, které by se daly tesat do zlatých cihel. Přednáška se točila kolem velmi známého konceptu T-Mobilu Life`s for sharing, který ve svých virálních mutacích zaregistroval desítky milionů zhlédnutí.

 

5. Workshop nebo přednáška, přednáška nebo workshop… 

Ve středečním programu měly být tři workshopy a tři přednášky. Ve výsledku byly dva workshopy přednáškami (jeden byl z bohužel z pochopitelných důvodů zrušen) a ze tří přednášek byla jedna workshopem. Všechny přednášky a jeden workshop ale byly velmi zajímavé. Jen ta označení lehce haprovala.

 

Kolem a kolem, první den byl super, těšíme se na zítřek. Pokud jste tak nečinili již dnes, nalaďte se zítra na vlnu Markething.cz a budete dostávat pravidelnou dávku tweetů z aktuálního dění. Hauk.

Za náhledový obrázek děkujeme stránce piaf.cz.

Continue Reading

More in Z terénu

To Top