Connect with us

Z terénu

Majáles 2013

V úterý 30. dubna 2013 se v Praze uskuteční 9. ročník Pražského Majálesu. Vyvrcholí tak měsíc duben, který je známý jako měsíc studentských oslav. Na co se letos můžeme těšit?

Celý ,,měsíc studentů“ začal sérií večírků pražských univerzit nazvaných „Královská party“, kde si každá škola zvolila svého krále. Ten bude univerzitu na Majálesu prezentovat, ale také se snažit získat titul Krále Majálesu a vládnout tak celé Praze. Následovala řada dalších akcí, namátkou Stavba májky, Klání kapel nebo Festival Pavlač (na kterém se podílel i Markething.cz – pořádali jsme tam komentované promítání toho nejlepšího z reklam).

Královské úterý

Hlavním centrem zájmu je ale právě úterý 30. dubna, kdy vypuknou hlavní oslavy. Už ve 12 hodin vyráží do Stromovky Majálesový průvod. Povede ho loňský král – Převtělení sv. Václava, za ním půjdou letošní kandidáti na krále, následovaní alegorickými vozy jednotlivých škol. Jakmile dorazí do cíle, začne program open air festivalu.

Na 7 stagích letos vystoupí Kryštof, Chinaski, Tomáš Klus, Charlie Straight a spousta dalších. Celý den moderují Jan Kraus, Jakub Kohák a DJ Schafff. V areálu najdete i studentský jarmark, kde se prezentují jednotlivé školy a spoustu dalších věcí, takže nuda opravdu nehrozí.

Letošní želízka

Králem Majálesu se loni stal náš spolužák, student MKPR a práva na UK s pseudonymem Převtělení sv. Václava. Letos fandíme studentovi česko-německých vztahů na FSV – Kénigu Marčélovi!

ARVE Error: need id and provider

Nemůžeme zapomenout ani na volbu Miss Majálesu. Loni tento titul získala taktéž kráska z Univerzity Karlovy (hurá!) – Lenka Volfová. Tento rok držíme palce Karolíně Košťálové.

Karolína Košťálová a Kénig Marčélo po zápasu v bahně

 

Program celé akce naleznete zde. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 499 Kč a pozor – na místě nebudou k dispozici!

 

Zdroje:

http://praha.majales.cz/

https://www.facebook.com/UKnaMajales?fref=ts

https://www.facebook.com/pages/K%C3%A9nig-Mar%C4%8D%C3%A9lo/279089265555407

zdroj náhledového obrázku: https://www.facebook.com/praha.majales?fref=pb&hc_location=profile_browser

 

Jak citovat tento článek: 

BÖHMOVÁ, Eliška. Majáles 2013. Markething [online]. 28. dubna 2013 [cit. 2013-04-28]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/majales-2013 

 

Continue Reading

Studentka 2. ročníku Marketingové komunikace a PR na FSV UK. Zajímá se o hudbu, sociální média, event management a PR.

More in Z terénu

To Top