Connect with us

Z terénu

Bienvenue, česká módo

Tak jako se snažíme sledovat české prostředí, stejně pilně se věnujeme i zahraniční scéně. A naši pozornost tentokrát zaujala chystaná výstava české návrhářské elity v Paříži pořádaná Asociací českých studentů a mladých profesionálů ve Francii (ČSMPF) ve spolupráci s Českým centrem Paříž. A třešinkou na dortu je fakt, že za kontakt s médii zodpovídá naše absolventka, Alexandra Střelcová, která žije dlouhodobě v Paříži.

Od 17. května do 8. června tak bude k vidění výstava s názvem MODE.CZ České kolekce v černé komoře v proslulé pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés – centru luxusních obchodů nejdůležitějších módních značek. Jak už avizovaná černá komora napovídá, tento projekt představí české návrháře očima francouzských fotografů ze spolku Collectif 5.6, který je již v Paříži zavedenou značkou. Pětice autorů se zaměřuje na tradiční černobílou fotografii a staví se tak proti současným digitálním trendům. V tomto projektu se rozhodli využít pařížských exteriérů, na jejichž pozadí zachytili krásu české módy. Důraz byl kladen na autenticitu a přirozenost, a tak vznikly fotografie ze známých míst i zapadlých koutů Paříže.

ARVE Error: need id and provider

 

měrem výstavy je především poskytnout mladým českým návrhářům a francouzským fotografům jedinečnou možnost podílet se na společném projektu. Je zřejmé, že se česká výtvarná scéna stále víc přibližuje té světové,“ vysvětluje Klára Knotová, kurátorka expozice. Jako členka asociace Českých studentů a mladých profesionálů ve Francii pak tedy oslovila své kolegy stejně jako představitele Českého centra v Paříži, kteří s myšlenkou souhlasili a poskytli nám k její realizaci své úžasné prostory v Saint Germain-des-prés, čtvrti plné luxusních butiků, galerií a legendárních pařížských kaváren, kde před sto lety vysedával Picasso nebo Hemingway,” upřesňuje Alexandra Střelcová, někdejší studentka MKPR. Zároveň ještě dodává, že výstava představí 30 analogových fotografií a výběr některých modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů, které budou rovněž nabídnuty k prodeji. Svá díla tak představí mj. Jakub Polanka, Kateřina Geislerová, Miroslav Sabo či Pavel Brejcha. Výstavu pak ještě doplní krátkometrážní film francouzské  filmařky Morgane Terres. Ta sledovala průběh příprav od nesmělých začátků až po zákulisní dění, styling a focení modelů v pařížských ulicích a poskytne tak vhled do celého procesu příprav výstavy.

Zdroj: paris.czechcentres.cz

Tato výstava je první takto významnou událostí pro Asociaci českých studentů a mladých profesionálů ve Francii a představuje velkou šanci i pro několik studentů Ateliéru módní tvorby VŠUP, kteří budou rovněž vystavovat, což svědčí o tom, že i takto mladí umělci mají co nabídnout. Zde stojí za připomenutí nový projekt Univerzity Karlovy a Vysoké školy umělecko-průmyslové, o kterém jste si mohli přečíst zde.

Zdroj: paris.czechcentres.cz

Zdroj: paris.czechcentres.cz

Zdroj: paris.czechcentres.cz

Zdroj: paris.czechcentres.cz

Zdroj: paris.czechcentres.cz

S poděkováním Kláře Knotové a Alexnadře Střelcové.

Zdroj náhledového obrázku:

http://paris.czechcentres.cz/programme/details-de-levenement/modecz-collections-tchques-en-chambre-noire01/

Jak citovat tento článek:

PÁNEK, Tomáš. Bienvenue, česká módo. Markething [online]. 19. května 2013 [cit. 2013-05-19]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/bienvenue-ceska-modo

Continue Reading

Jsem absolvent Marketingové komunikace a public relations na FSV UK. Pracuju v digitálním marketingu, cestuju a píšu na jsemtomas.com.

More in Z terénu

To Top