Connect with us

Konference

Future Port Prague: V Holešovicích zakotví budoucnost

V areálu pražské tržnice se 7. září uskuteční Future Port Prague – vizionářský festival a konference v jednom. Návštěvníci zde budou mít možnost vidět v akci nebo si přímo vyzkoušet revoluční technologie a poslechnout si přední české i světové experty. Na koho a na co se můžeme těšit?

Na festivalu zaměřeném na široké publikum představí více než stovka vystavovatelů produkty a technologie, které mají potenciál změnit naši budoucnost – drony, elektromobily, létající auta, samoříditelná auta, umělé inteligence, rozšířenou a virtuální realitu, internet věcí, nové materiály, 3D tisk, trendy v oblasti dopravy, zdravotnictví, vzdělávání či stravování. Zkrátka všechno, o čem jste za poslední rok četli, na jednom místě, v jeden den.

„Chceme ukázat především inovace, které možná vypadají futuristicky, ale stanou se realitou dříve, než si myslíme,“ říká jeden z organizátorů Future Port Prague Michael Sidó.

Festivalovou část doplní konference pro odborníky a business komunitu, na kterou přiletí přednášet 5 řečníků přímo ze Silicon Valley, mezi nimi i zástupci firmy Tesla a CEO nyní tolik diskutovaného Hyperloop. Další řečníci poté budou zastupovat například Singularity University, Navya, Materialise, John Hopkins University a další.

Československý technologický proud bude reprezentovat například známý český designér Otto Fabri, kybernetik a ředitel Vítkovice a.s., Libor Wittasek, zakladatel výrobce létajících aut Aeromobil Juraj Vaculík, někdejší viceguvernér České národní banky a generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka nebo filantrop a zakladatel aplikace Liftago Martin Hausenblas.

Podle organizátorů z Etnetera Group není cílem akce, která vznikla od myšlenky po realizaci za úctyhodných 7 měsíců, pouze demonstrovat nové technologie, ale také poukázat na potenciál České republiky uspět v digitální revoluci.

„Česká republika má obrovský inovační potenciál, který není využitý. Chceme lidmi i firmami trochu zatřást, ukázat jim, co už je dnes možné a jak různé technologie rychle postupují dopředu. Ne proto, aby se toho zalekli, ale naopak, aby se nadchli z obrovských příležitostí, které to s sebou přináší,“ vysvětluje duchovní otec festivalu Martin Holečko.

Ředitel Future Port Prague se také netají ambicemi zasáhnout touto událostí širší společenské spektrum a zanechat v něm stopu. I proto organizátoři věnovali vstup stovkám středoškoláků a vysokoškoláků.

„Žijeme ve 21. století a pořád nás trápí nevyléčitelné nemoci a nedostatek tak základních věcí, jako je energie nebo voda. Jsou to výzvy, na které můžeme pomocí technologií odpovědět. A také obrovské příležitosti, a ty chceme právě prezentovat. To tu v takto široké míře chybí,“ dodává Holečko.

I my se rádi necháme inspirovat a motivovat, takže budeme na místě, a pokud bychom se tam náhodou nepotkali, tak se můžete těšit na nálož materiálu na našich sociálních sítích!

Jak citovat tento článek?

ROMAŇÁK, Adam. Future Port Prague: V Holešovicích zakotví budoucnost. In: Markething [online], 2017. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z https://markething.cz/futureport.

Continue Reading

Editor a zpravodaj ze zákoutí nejen marketingových konferencí a eventů. Že my už jsme se někde viděli!

More in Konference

To Top