Connect with us

Média

1. narozeniny Markethingu: víno, zpěv a MRočenka

Ano, je to tak, Markethingu už je přesně rok! Nejen výročí vzniku našeho milovaného média a vydání MRočenky oslavila redakce a její podporovatelé přesně před týdnem v Malostranské besedě. Kdo nám MRočenku křtil? Jaké byly módní výstřelky hostů? Přišel nakonec pan bývalý prezident? Večer nabitý zvraty a událostmi byl obrazově zaznamenán fotografem Petrem Klapperem a i díky němu se s vámi o vzpomínky na tento večer můžeme k naší velké radosti podělit…

Distinguovaný večer, kdy je přijatelné držet sklenku bílého vína jedině za stopičku, svedl dohromady redaktory Markethingu a jejich přátele, odborníky z marketingové, sociálně-mediální i komunikační oblasti a v neposlední řadě členy akademické obce Univerzity Karlovy. Decentní ceremoniál křtu MRočenky byl zahájen motivačním proslovem novopečeného tiskového mluvčího Markethingu, Jiřím Šindelářem, a dojemnými slovy otců zakladatelů Štěpána Soukeníka, Martina Maxy a matky zakladatelky, dnes již bývalé šéfredaktorky, Elišky Kubešové. Samotná ročenka měla tu čest být smočena v kvalitním českém sektu rukou pana Doc. PhDr. Jana Halady, CSc., odborníka a publicisty v oblasti filozofie a historie a zároveň oblíbeného vyučujícího na FSV UK, jehož slova chvály během křtu se nám stala velkou inspirací a motivací pro naše další působení. Ty šťastnější z nás, například bývalého tiskového mluvčího Markethingu, Martina Maxu, pan docent obtěžkal svými znalostmi i v soukromém rozhovoru po ceremoniálu.

Změny na důležitých redakčních postech

Jak jsme vás již informovali, svěží jarní vánek zavanul a přivál Jiřího Šindeláře, který vystřídá Martina Maxu coby tiskového mluvčího Markethingu. Martin Maxa se za první rok existence Markethingu přičinil o mnohá dobrodiní, která pro nás zůstanou inspirujícími až do konce našich dnů, které  však, doufáme, snad nikdy nenastanou. Další historickou změnu zaznamenáváme na postu šéfredaktora Markethingu. V Malostranské besedě byla do funkce šéfredaktorky oficiálně jmenována Daniela Marková, která pro Markething znamená nové ambice a čerstvou energii. Daniela vystřídala Elišku Kubešovou, důslednou šéfredaktorku, která Markething vybudovala od nuly, nastolila v něm řád a vždy uměla své kolegy správně motivovat k lepším výkonům. Symbolickým aktem předání dortu bylo jmenování Daniely Markové do její nové funkce zpečetěno.Kde se intelekt střetává s gurmánským zážitkem

Oslava 1. narozenin Markethingu byla pro nás událostí slavnostní a díky pozvaným hostům lze říci také intelektuální. Přece jen, byla pokřtěna MRočenka, spis plný zábavy a ponaučení, který zaujal například i příchozivší PhDr. Noru Dolanskou, MBA, pedagožku a odbornici na cestovní ruch, jež publikací listovala několik dlouhých chvil nezakrývajíce své zaujetí. Intelektem nabitá atmosféra byla doplněna světskými radostmi, které k takto slavnostním chvílím neodmyslitelně patří, v podobě pravých českých chlebíčků, již zmíněného Markething dortu ze soukromé dílny předního pražského cukrářství Amlerová&Amlerová. Své chuťové buňky mohli hosté poškádlit i bublinkami sektu či rozmazlit dalšími vybranými nápoji s uspokojivým procentem alkoholu.

 

Co říci na závěr… Snad jen to, že poděkování nepatří jen hostům, ale i těm ostatním, kteří Markething podporují v jeho neutuchající touze obohacovat svět kolem sebe a při snaze dosáhnout neskromného cíle stát se názorovým lídrem ve svém oboru. Dík tedy patří našim věrným i svátečním čtenářům, kteří nás svými slovy chvály ženou vpřed a slovy kritiky nás drží při zemi, i našim partnerům, kteří nás trpělivě podporují při naší náročné práci, která často trvá do nočních hodin. Díky také patří našim kantorům, kteří nás coby mentoři vychovávají v lepší a samostatnější osobnosti a samozřejmě i našim matkám, z jejichž lásky jsme živi a bez nichž by nás nebylo. A jak můžete vidět sami, i u nás v redakci není o vřelé přátelské city nouze, a to jen díky hřejivému vědomí, že naše práce má smysl… Doufáme, že i za rok bude mnoho důvodů, proč se znovu sejít v hojném počtu a společně oslavit dalších dvanáct měsíců našeho působení!

 

Za kvalitní fotografie v tomto článku vřele děkujeme Petru Klapperovi a díky patří i Zdeňku Šmídovi, o jehož fotografie se podělíme později.

Jak citovat tento článek?
VOTRUBOVÁ, Martina. 1. narozeniny Markethingu: víno, zpěv a MRočenka. Markething [online]. 9. dubna 2013 [cit. 2013-04-09]. ISSN 1805-4991. Dostupné z http://www.markething.cz/1-narozeniny-markethingu-vino-zpev-a-mrocenka.


 

Continue Reading

Absolventka oboru Marketingová komunikace a PR na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, v současné době studiující Mediální studia tamtéž. Má ráda vydařené kampaně luxusních značek, zajímá se o politický marketing a zbožňuje sociální sítě, především Instagram. Ráda se směje memům, fotí a jí.

More in Média

To Top