Connect with us

Média

#WearYellowForSeth – když internet a sociální sítě pomáhají

Je mu 5 let, jmenuje se Seth, má rád žlutou barvu a miluje seriál Požárník Sam. A většinu svého života prožil v jediném pokoji britské nemocnice. Dnes mu miliony lidí po celém světě vyjadřují podporu.

Seth se narodil rodičům Nickovi a Leanne a krátce po porodu lékaři zjistili, že trpí vzácnou mutací genů (SCID), která způsobila, že nemá imunitní systém. To znamená, že běžná banální infekce pro malého Setha představuje smrtelné riziko, protože jeho tělo nemá prostředky, jak bojovat. Jedinou nadějí na normální život je pro něj transplanatce kmenových buněk. Bohužel, první pokus nebyl úspěšný a Seth tak nadále zůstává v naprosté izolaci v londýnské nemocnici a společně se zbytkem své rodiny čeká na dalšího vhodného dárce.

Seth a jeho rodina

Seth a jeho rodina

Ačkoli příběh Setha vůbec není pohádkový, jeho rodina o něm mluví jako o velkém bojovníkovi, který si užívá všeho, čeho vzhledem k možnostem může. Jak ale dodala jeho maminka:

„Většinu času je sám. Je to pro něho těžké. A taky se začíná nudit.”

 

 

 

Seth, který si vysloužil přezdívku Bubble Boy, společně s tatínkem Nickem před nedávnem natočil video, kterým chtěl upozornit na svou nemoc, a ve kterém žádá o podporu. Podívejte se sami.

ARVE Error: need id and provider

Síla internetu a dobrá vůle lidí

Jeho dojemné video se krátce po publikování stalo fenoménem a dnes miliony lidí po celém světě plní sociální sítě fotkami, které spojuje jeden hashtag, který má obrovskou sílu: #WearYellowForSeth 

Podporu mu vyjadřují nejen jednotlivci ze všech koutů světa, ale i jeho spolužáci, se kterými na velmi krátkou dobu chodil do třídy. Před tím, než musel zpět do izolace. Připojilo se i celé oddělení nemocnice, kde leží, a podpory se mu dostalo i od řady celebrit. Asi největší radostí pro něj bude vidět, že podporu posílá i London Fire Brigade nebo třeba piloti Royal Air Force a Mimoňové. Stranou nezůstali ani BuzzFeedDailyMailMirror nebo třeba Elite Daily, kteří o jeho příběhu napsali.

London Fire Brigade

London Fire Brigade

Svět nás překvapil, nechali se slyšet rodiče

Jak jeho rodiče později komentovali na blogu Our Little Hero, který píše jeho maminka Leanne, nikdy nečekali, že příběh jejich syna zasáhne srdce tolika lidí. Mysleli, že se připojí jen rodina a přátelé, jenže roztomilé a dojemné video dosáhlo na miliony zhlédnutí. Rovněž dodali, že tímto nežádají o žádné peníze, nýbrž jim jde o to, aby malému Sethovi ukázali, že má kolem sebe mnoho lidí, kteří ho podporují. Přátelé rodiny ale věděli, že mohou pomoci více než jen podporou a uspořádali sbírku Support Seth, kde můžete přispět i vy. Anebo můžete přispět nadaci The Bubble Foundation, která pomáhá dětem s poruchami imunitního systému.

Sethův táta Nick později přišel s dalším nápadem, který syna jistě potěší. V jeho nemocničním pokoji vytvořili velkou mapu světa a společně umístí špendlík na každé místo, odkud přijde podpora. A navíc, ty nejbláznivější obrázky rodina vytiskne a pověsí v Sethově pokoji. A tady už je Seth dnes, jak jinak než v oblíbené žluté – bojovník, který se nevzdává.

Seth - The Bubble Boy

Seth – The Bubble Boy

Internetová komunita tak opět dokázala, že jí není lhostejný osud lidí, kteří nemají nebo neměli tolik štěstí. A nám všem Sethův příběh znovu dokázal, jak silnou reakci ve světě internetu i mimo něj může vyvolat dobrý nápad. Nápad, co dnes potěší jednoho malého kluka, který se nevzdává. Potěšte ho i vy. Je to opravdu snadné. #WearYellowForSeth

 

Zdroj náhledového obrázku:

http://cdn4.dogomedia.com/images/8f587e48-2428-4247-ab10-3c21b83c65b7/1426700593-wdy-seth-1.jpg

Zdroje:

www.ourlittlehero.wordpress.com

www.mirror.co.uk/usvsth3m/wear-yellow-for-seth-lane-5410585

www.northantstelegraph.co.uk/news/top-stories/it-s-wearyellowforseth-day-1-6654580

www.elitedaily.com/news/world/boy-no-immune-system-wear-yellow/969212/

www.buzzfeed.com/rachelzarrell/a-5-year-old-bubble-boy-is-asking-people-to-wear-yellow-his#.iuBKVz227

www.womansday.com/life/news/a50045/the-heartbreaking-reason-why-you-should-wear-yellow-on-march-27/

www.dailymail.co.uk/health/article-2998775/The-little-boy-lives-bubble-Viral-video-shows-five-year-old-confined-hospital-bed-making-heartbreaking-plea-world-wear-favourite-colour-yellow.html

www.mirror.co.uk/usvsth3m/wear-yellow-for-seth-lane-5410585

www.twitter.com/csbradders

www.twitter.com/AndySawfordMP

 

Jak citovat tento článek:

PÁNEK, Tomáš. #WearYellowForSeth – když internet a sociální sítě pomáhají. Markething [online]. 27. března 2015 [cit. 2015-03-27]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/wearyellowforseth-kdyz-internet-a-socialni-site-pomahaji

Continue Reading

Jsem absolvent Marketingové komunikace a public relations na FSV UK. Pracuju v digitálním marketingu, cestuju a píšu na jsemtomas.com.

More in Média

To Top