Connect with us

Komunikace

Trendsetter: Bernie Sanders

USA má nejen nového prezidenta. Od středy 20. ledna má i nového krále memů. Jak se fotka senátora Bernieho Sanderse během týdne stala internetovým hitem?

V hlavní roli palčáky

Mohlo by se zdát, že hlavní roli inaugurace hrál nově zvolený prezident Joe Biden, ale nenechme se zmást. Na nejsdílenější fotce z celé inaugurace není Biden, ale Bernie Sanders s obřími palčáky na rukou a oblečený v praktické sportovní zimní bundě.

Na fotce, která je teď internetovým hitem sedí senátor na židli a vypadá přitom tak trochu znuděně.

Bernie Sanders na inauguraci prezidenta USA. Zdroj CNBC.com.

Bernie hvězdou memů

Reakce internetových bavičů byla pohotová a dnes už můžeme vidět Bernieho a jeho palčáky například na slavném obrazu Oběd na vrcholu mrakodrapu, po boku hereček ze Sexu ve městě, nebo třeba sedícího na trůnu ze seriálu Game of Thrones.

Ke svému outfitu se Bernie Sanders v rozhovoru pro CBS News vyjádřil tak, že ve Vermontu se lidé zkrátka oblékají teple.

Fotografii už dokonce tisknou na mikiny, trička nebo třeba hrnečky! Produkty můžete zakoupit v e-shopu samotného senátora. Musíte ale počkat, až je opět naskladní. Jsou totiž vyprodané. Celý výtěžek Bernie Sanders daruje Meals on Wheels, organizaci, která zajišťuje pokrmy pro seniory nebo zdravotní invalidy, kteří nejsou schopní si uvařit nebo si pro jídlo někam dojít. Tato organizace nabyla na významu během aktuální pandemie, kdy je pro seniory mnohem rizikovější pohyb mezi lidmi.

Stejně tak jsou vyprodané i legendární palčáky, které pro Bernieho vyrobila Jen Ellis – její produkty lze zakoupit na ETSY (online platforma pro prodej ručně dělaných výrobků). Autorka legendárních palčáků je od inaugurace zahlcená objednávkami a zprávami s dotazy, zda palčáky bude ještě vyrábět.

Zájemci ale nemusí zoufat, někteří prodejci na ETSY se snaží originální palčáky imitovat a je tedy možné si tento ikonický zimní must-have ještě obstarat.

@BerniesMittens

Na inauguraci to nebylo poprvé, kdy svět spatřil Bernieho palčáky. Už před rokem je oblékl na Women’s March v Portsmouthu. Díky tomu byl dokonce založen účet na Twitter @BerniesMittens přímo těmto rukavicím.

Bernie Sanders na Women’s March v Portsmouthu. Zdroj Vogue.com.

Z pletených palčáků je teď hit a senátora Sanderse můžeme vidět ve spoustě různých kompozic snad ve všech koutech internetu. Třeba na Facebook stránce Kauflandu nebo Ikea. A pravděpodobně se ho ještě nějakou chvíli nezbavíme.

Našich TOP 7 #BernieMeme

https://twitter.com/coltwilson1893/status/1352349531913023491?s=20
https://twitter.com/CynthiaBedard14/status/1353091405636268033?s=20

Bernie Sanders byl odjakživa škudlil a tak není divu, že utrácení za drahé oblečení není zrovna jeho parketa. A snad nikdo nemá proti praktickému zimnímu oděvu senátora nic proti, ještě když díky tomu vydělá miliony na dobročinné účely.

Jak citovat tento článek?

BILANIUKOVÁ Petra. Trendsetter: Bernie Sanders. Adam KILBERGER, editor. In: Markething [online], 2021. ISSN 1805 — 4991. Dostupné z: https://markething.cz/trendsetter-bernie-sanders

Continue Reading

Studentka druhého ročníku MKPR, kterou málokdy vidíte bez psů a kafe v ruce.

More in Komunikace

To Top