Connect with us

Komunikace

Skims představuje Nipple Bra: podprsenka, která v ženách probouzí Samanthu Jones

Krátce po tom, co Skims spustilo první kolekci pro muže, Kim Kardashian představila další shock-factor novinku, kterou její značka uvedla na trh na konci října. Jedná se o podprsenku, která má na povrchu falešné bradavky.

„Braless“ vzhled

Skims, značka známá svým bodyshapingovým oblečením, představila nový revoluční kousek. Jedná se o nový design – vylepšená verze klasického střihu Skims podprsenky s doplněnými „bradavkami” na povrchu. Byla stvořená, aby každému outfitu dodala přirozený „braless” vzhled a zároveň měla maximální podporu jako klasická podprsenka. 

Zdroj: Cosmopolitan

Vědecká kampaň od Kim

Spuštění prodeje této ultimátní podprsenky doprovázela kampaň od Kim Kardashian, ve které se vyjádřila ke klimatické krizi. „Sice nejsem vědkyně, ale vím, že teplota Země neustále stoupá,” řekla zakladatelka značky Skims na začátku videa. Vysvětlila tím smysl stvoření  podprsenky: „…proto nehledě na to, jak je vám teplo, s touto podprsenkou budete vždy vypadat tak, že je vám zima”. Dodala, že značka daruje 10 % z prodeje těchto nipple bras organizaci 1% For The Planet. Jedná se o mezinárodní sdružení podniků a environmentálních organizací, které pomáhají lidem a planetě.

Zdroj: TikTok @kimkardashian

Ohlasy byly rozlišné

Video, ve kterém se Kim vyjádřila k úrovni mořských hladin a teplotě planety, samozřejmě vyvolalo spoustu reakcí. Klimatičtí aktivisté poukázali na fakt, že se jedná o plastový produkt a že daná značka dělá hodně kroků, které nejsou v souladu s „chráněním přírody”. Negativní reakce se objevila i ze strany organizace Greenpeace, která danou kampaň označila za „výsměch” klimatické krizi: „Jedná se o zřejmý případ greenwashingu.” Dodali, že podprsenka je prezentována ekologičtější, než ve skutečnosti je.

Zatímco někteří spuštění této podprsenky vnímají sarkasticky a kritizují za klimatickou kampaň, objevily se i pozitivní ohlasy. Například ženy, které bojovaly s rakovinou prsu, se radují, že je daná podprsenka inkluzivní a může jim dodat pocit vyššího sebevědomí.

Zdroj: Instagram @skims

První nipple podprsenka?

I přes to, jak velkou reakci tato Skims Nipple Bra vyvolala, nejedná se o první podprsenku s bradavkami, která byla uvedena na trh. V minulosti s tímto nápadem přišla i značka Victoria’s Secret a představila Bombshell Nipple Bra, nyní však už není k dostání.

Tuto ultimátní podprsenku nabízí Skims ve svých 6 klasických barvách – od odstínu Sand až po černý Onyx; k dostání je na jejich webových stránkách za 1900 Kč (62 dolarů). Pořídíte si ji také?

Jak citovat?

MIROŠKINA, Marija. Skims představuje Nipple Bra: podprsenka, která v ženách probouzí Samanthu Jones a (ne)bojuje s klimatickou krizí PLEVÁKOVÁ, Michelle, editor. In: Markething [online], 2022. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: https://markething.cz/clean-girl-aesthetic

Zdroje:

https://www.independent.co.uk/extras/indybest/fashion-beauty/lingerie/kim-kardashian-skims-ultimate-nipple-bra-b2438491.html

https://www.elle.cz/celebrity/novinky/ukazte-bradavky-v-podprsence-kim-kardashian-budete-vic-naha-nez-naha

https://www.instyle.com/kim-kardashian-skims-ultimate-nipple-bra-8383691

https://pagesix.com/2023/10/24/style/kim-kardashian-launches-skims-for-men-with-campaign-starring-nick-bosa-neymar-shai-gilgeous-alexander/

https://www.thecut.com/2023/10/skims-is-releasing-a-bra-with-faux-nipples.html

https://news.sky.com/story/kim-kardashian-criticised-by-greenpeace-over-nipple-bra-promo-video-13010477#:~:text=After%20Kardashian%20released%20a%20video,issue%20devastating%20millions%20of%20lives%22.

https://skims.com/products/skims-ultimate-bra-nipple-push-up-bra-cocoa

https://www.voguebusiness.com/sustainability/why-are-climate-activists-so-upset-about-kim-kardashians-nipple-bra

Continue Reading

Studentka 3. ročníku MKPR a makeup artistka se zájmem o módu a výběrovou kávu.

More in Komunikace

To Top