Connect with us

Komunikace

Roztříštěné melouny a Dobešova hlava

Studenti Univerzity Karlovy začali masivně protestovat proti plánované reformě vysokých škol, kterou řídí bývalý vězeňský psycholog a ministr školství Dobeš. Debata se vede už dlouho, ale teprve akce na právnické fakultě, kdy studenti začali házet z oken melouny, zaujala i média. Jak se studentům podařilo dostat téma do médií – třeba na iDNES, ČT a do Práva?

1) studenti akci dobře naplánovali a nezapomněli média pozvat

2) využili různých médií – od plakátů, transparentů, videa po happening

3) zvládli vizuální stránku akce: červené melouny házejí z balkónu, mají na hlavách fotky ministra, melouny se efektně roztříští – vše se dá skvěle natočit a vyfotit

4) krédo akce je jednoduché – devadesát melounů vyhozených z okna

5) nezapomínají ani na vlastní „CSR“ – „Roztříštěné melouny podle něj ale nepřijdou vniveč, jejich zbytky totiž v minipivovaru využijí k výzkumu melounového piva“, uvedl iDNES.

Výsledek akce? Články v Lidových novinách, Týdnu i Blesku, reportáže v hlavním zpravodajství (a dalších). Melouny zafungovaly skvěle, studenti dokázali naplánovat akci tak, aby zaujala i média a rozvířila veřejnou debatu.

 

Zdroj titulní fotografie: ČTK.

Continue Reading

Spoluzakladatelka serveru Markething.cz a vedoucí katedry marketingové komunikace a PR na FSV UK. Zaměřuje se na marketing módních značek, public relations, strategický management reputace a interkulturní komunikaci.

More in Komunikace

To Top