Connect with us

Komunikace

Pantone: Jak prodat barvu?

18-1483, 13-1520, 15-3919… Co ta čísla znamenají? Ne, nemluvíme o číselné řadě, pro kterou budete muset vymyslet pokračování, ani o sériovém čísle droidu z příštího dílu Star Wars. Jedná se o něco mnohem poetičtějšího. Číselné kódy pod sebou skrývají barvy, které za poslední dva roky ovládly planetu. Vítejte ve světě Pantone!

Americká korporace Pantone sídlící ve městě Carlstadt v New Jersey se za posledních několik let stala kultem všech milovníků grafického designu, módy a zapálených Tumbleristů! Společnost je známá především pro svůj unikátní systém, tzv. Pantone Coloring System, který se používá především při výrobě barev, látek a dalších produktů se specifickými odstíny.

Teď už ale k zábavnějším věcem…

Názvy barev

Když listujete rozsáhlými sborníky barev, jistě vás zarazí a zároveň nadchnou jejich neobvyklé názvy. Je libo tričko v odstínu Cloud Dancer, Fallen Rock či Cocoon? Je snad vaší oblíbenou barvou Volcanic Glass, Sphinx nebo Honey Suckle? Kdyby Kanye a Kim nevypadli ze svého hnízdečka lásky, Pantone barvy by jim mohly být skvělou inspirací pro jméno jejich dalšího potomka!

pantone-1

Cerulean, Honeysuckle, Sand Dollar… Barvy Pantone se vyznačují mimo jiné nebývale originálními názvy.

Pantone Café

Pokud jste po přečtení těchto několika odstavců Pantone naprosto propadli a už hledáte co nejlevnější letenky do Spojených států, abyste navštívili sídlo společnosti, zastavte! Na jednu z Mekk Pantone možná brzy opět narazíte i v Evropě. V posledních dvou letech se totiž v idylickém Monacu několikrát otevřelo Pantone Café s vlastní pestrobarevnou nabídkou, které se rázem stalo místem zaslíbeným pro každého vášnivého Instagramera.

pantonecafe-818x818

Pantone Cafe v Monaku

Pantone App

Pokud vás, stejně jako většinu ostatních, již přestalo bavit chytat Pokémony, checkovat se na každém rohu na Swarmu či snapovat všechny momenty vašeho života, Pantone přichází se zábavnou alternativou. Díky Pantone App se vaše vnímání okolního světa může proměnit do všudypřítomných kódů. Stačí zamířit fotoaparát telefonu na objekt vaší pozornosti, zaostřit a fotka s automaticky identifikovanými Pantone barvami je na světě. Pokud tedy zrovna nevíte, jak pojmenovat svého nového domácího mazlíčka, použijte tuto aplikaci a váš nový člen rodiny má rázem unikátní jméno.

Barva roku

Nyní ale k tomu nejkouzelnějšímu… Na konci každého roku si experti z Pantone tak trochu zahrají na vědmy a zvolí barvu, která by po celý následující rok měla vyjadřovat atmosféru a náladu ve společnosti.

Pro rok 2016 byly zvoleny barvy rovnou dvě, opět s opojnými názvy Rose Quartz a Serenity.

Barvy měly být kontrastem ruchu a hektičnosti, které zažíváme v našich každodenních životech, a měly za úkol vyvolávat v nás pocit klidu a vyrovnanosti. Jestli tomu tak opravdu bylo, necháme již na vás.

Teď už ale k barvě pro rok 2017. Přemýšlíte, která to bude? Šťastným šestičíslím pro rok 2017 se stal kód 15-0343 – Greenery!

Nadšení opadlo? Nedivíme se, u nás také… Eco-friendly a sustainable životní styl je už přece dávno v kurzu! Ale kdo ví? Třeba si za rok touto dobou budeme přidávat pod naše fotky outfitů hashtag #AllGreen.

Jak citovat tento článek?

NOVÁK, Šimon. Pantone: Jak prodat barvu? HÁŠA Marek editor. In: Markething.cz [online], 2017. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/pantone-jak-prodat-barvu

Zdroje:

http://www.pantone.com/about-us

pop-up pantone cafe serves up color-coded snacks in monaco

http://www.pantone.com/color-of-the-year-2016

https://www.pantone.com/color-finder

Obrázky:

http://www.designboom.es/wp-content/uploads/2015/07/PantoneCafe-818×818.jpg

Pinterest.com

Continue Reading

More in Komunikace

To Top