Connect with us

Vzdělávání

ČESKÁ REPUBLIKA: DÍKY STABILITĚ JDEME INOVACÍM NAPROTI

Spolehlivé zázemí je základem pro kreativní růst. Bezpečné prostředí je podmínkou pro úspěšné podnikatelské projekty, vývoj revolučních myšlenek i kvalitních příležitosti pro ty, kteří se chtějí realizovat. Stabilním prostorem pro inovace a kvalitní život je právě Česká republika. Strategie pro její branding by proto měla tyto faktory využít.

Cílem brandingové strategie České republiky by mělo být přilákání investorů ze zahraničí prostřednictvím podpoření její image stabilní země vhodné pro vývoj a inovace. Kromě nich by se měla soustředit na upevnění sounáležitosti a pozitivního vnímání příležitostí a zabránit tak takzvanému brain drainu a propojit tak nation branding s nation buildingem.

Vize, která dokáže prodat Českou republiku potenciálním investorům a lidem, kteří ji mohou posunout dál, by rozhodně měla obsahovat prvky této skupině blízké. Obecně jde o mladé otevřené osoby, chtějí poznat svět, vezou se na vlně globalizace. Zajímá je klimatická změna a udržitelnost světa, ve kterém žijí. Právě obavy z budoucnosti a nestability je možné prostřednictvím stability jako základního kamene strategie využít.

Bezpečí a stabilita patří mezi základní lidské potřeby. Při zhodnocení podnikatelských rizik a zahraničních investic jsou navíc politická a ekonomická stabilita mezi hlavními kritérii, která ovlivňují investory v jejich rozhodnutích. Česká republika se v takto zaměřených žebříčcích pravidelně umisťuje na předních příčkách v globálním konkurenci. Respektovaný Global Peace Index ji například ve svém posledním měření zařadil na 7. místo mezi značky jako jsou Island nebo Dánsko. Důvěryhodnost českého prostředí je tedy jednoduše doložitelná daty a tím pádem vhodná a dobře využitelná pro komunikaci.

Na podporu tohoto narativu lze kromě dat použít i konkrétní příklady firem, které se v českém prostředí rozvíjí nebo v něm vznikly. Avast ho potvrzuje svou silnou značkou, Prusa Research příběhem nadšence, který od nuly vybudoval světovou technologii. Sama sebe prodává také jedna z nejúspěšnějších videoher vůbec – Kingdom Come z dílny českých vývojářů.

Díky stabilitě jdeme inovacím naproti – to jsou fakta spojená s oficiálně deklarovanou vstřícností české vlády k podpoře inovací. Správnou prezentací této vize popsané cílové skupině lze dosáhnout proměny této deklarace v realitu.

Jak citovat?

BATALA, Vítek, KRAMLOVÁ, Jana, NGUYEN, Nhu Anh, TOKARČÍKOVÁ, Zuzana, RÝDLOVÁ, Karolína a VÍŠEK, Vojtěch. Česká republika: Díky stabilitě jdeme inovacím naproti. In: Markething [online], 2023. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: markething.cz/nation-branding-stabilita

Continue Reading

More in Vzdělávání

To Top