Connect with us

Marketing

Magazín Jalouse prozrazuje strategii virálu a slaví úspěch

Prozradit myšlenku virálního spotu a mít s tím u cílové skupiny úspěch? To se povedlo francouzskému módnímu magazínu Jalouse, jehož název v překladu znamená žárlit či být žárlivý, a právě jen žárlit mohou všichni ostatní, které to nenapadlo první.

 

ARVE Error: need id and provider

 

Oslnivá atmosféra ospalého pařížského rána. Hlasy v pozadí prozrazují rozhovor mezi zadavatelem reklamy a nejspíše zástupcem kreativní agentury: „Takže ten nápad je udělat virální video pro magazín Jalouse, to znamená Žárlivá. Potřebujeme super žhavou kočku, dejme tomu ta modelka, Ashley Smith…“ Postupně je nám prozrazena celá virální strategie. Spousta šik oblečení, atraktivní hrdinka, hipster v knihkupectví, večírky, sex na stole mezi klasickou literaturou a c‘est la vie! Gratulujeme, právě jsme vás provedli životem Pařížanky, přestavili vám náš časopis, prozradili, proč se vám to bude líbit a přesně to se stalo! Američanka Ashley Smith tomu dodává tu správnou špetku ironie.

 

Virální video natočil kameraman a fotograf Matthew Frost, který má na svém kreativním triku již pěknou řádku reklam a videoklipů (například hudební videa skupiny M83, která minulou neděli hrála v pražském Lucerna Music Baru). Úkolu se zhostil s francouzskou elegancí okořeněnou drzostí a bezprostředností amerických končin. Tu pro snímek obstarala diva přehlídkových mol, plavovlasá kráska s dírou mezi předními zuby, Ashley Smith.

Získali si vás?

 

Jalouse je jedním z předních francouzských módních magazínů a funguje od roku 1997. Díky svému svéráznému vedení a troufalým editorialům se stal velmi oblíbeným u  žen 18 – 30 let, které hledají nekonvenční názory a avantgardní trendy. Průměr prodaných kusů na číslo je 80,840. Videa pro magazín Jalouse tvořila také známá módní bloggerka Garance Doré (http://www.youtube.com/watch?v=RgIv-fLzfc0).

 

Cover photo:

http://lareclame.fr/jalouse+fille+comme+les+autres

 

Jak citovat tento článek?

KUČEROVÁ, Tereza. Magazín Jalouse prozrazuje strategii virálu a slaví úspěch. Markething [online]. [cit. 2012-03-07]. Dostupné z: http://www.markething.cz/magazin-jalouse-prozrazuje-strategii-viralu-a-slavi-uspech

Continue Reading

Absolventka oboru MKPR. Zajímá se o nové trendy v reklamě, sociální sítě, fashion marketing, genderové stereotypy a kreativní koncepty. Imponují jí malé nedůležité detaily, životní příběhy a věci s duší.

More in Marketing

To Top