Connect with us

Média

Jak Ken Bone nechtěně dobyl internet

Zatímco v boji o prezidentské křeslo přituhuje, internet zůstává internetem a nezklamal ani tentokrát. Ze druhé prezidentské debaty, stejně jako z té první, nevyšel ani jeden z kandidátů jako bezprostřední vítěz. Uživatelé sociálních sítí však mají v tomto ohledu jasno. Vítězem je Kenneth Bone. Že jste tohle jméno ještě nikdy neslyšeli? To je velice pravděpodobné, při prezidentských volbách stačil zazářit (zatím) jen jednou. Stačilo mu k tomu 14 vteřin, jedna otázka a věčně senzacechtivý internet.

Ani druhá prezidentská debata se neobešla bez dotazů z publika. Byl to právě Ken Bone, kdo se v 84. minutě ujal slova. Zajímalo ho, jaké stanovisko zaujme budoucí prezident či prezidentka v problematice energetické politiky v souladu s životním prostředím a minimalizováním nezaměstnanosti.

57fbc37f38c00-image

Ken si své nově nabyté slávy opravdu užívá.

Byla to láska na první pohled. Amerika se do čtyřiatřicetiletého pracovníka uhelné elektrárny z Illinois zamilovala až po uši. Debata pomalu ani neskončila a už po Twitteru a Instagramu začaly kolovat první zmínky o sympatickém chlapíkovi s knírkem a v červeném svetru. Ovšem nebyl to ani ten lehce bizarní dotaz, který z Kena Bona přes noc učinil miláčka internetu. Člověk, který má jméno pornohvězdy, vizáž správného táty a vystupování, které svou zdvořilostí hraničí s roztomilostí, jako by si říkal o virální slávu.

Z Kennetha Bona se tedy přes noc stala hvězda internetu, aniž by on sám věděl proč a jeho autentičnost jako by mu ještě přidávala na oblíbenosti. Byl zpovídán v rozhovorech pro CNN, Fox News, Jimmy Kimmel Live a rozebírán v mnoha článcích o jeho „vítězství“ v prezidentské debatě.

ARVE Error: need id and provider

Šílenství červeného svetru

Za tři dny své neúmyslné virální kariéry začalo Kennetha Bona (@kenbone18) na Twitteru sledovat necelých čtvrt milionu lidí, takzvaných Boneheads, jak si jeho fanoušci přezdívají. Předtím měl followerů sedm, z nichž dva účty vedla jeho babička, jak popsal v živém vstupu při rozhovoru pro CNN.

A pak už to šlo jako po másle. Hitem letošního Halloweenu je převléct se za Kena Bona, „sexy“ verze jeho outfitu je beznadějně vyprodaná. („Sexy“ je v uvozovkách, protože jinak by to mohlo vypadat, že Ken Bone není již tak dostatečně sexy.) Na Google Play je ke stažení dobrodružná hra s názvem Ken Bone Adventure, kde je vaším úkolem přeskočit hlavu Donalda Trumpa. Mimoto pizzerie v newyorském Brooklynu změnila své menu na nabídku inspirovanou Kennethem Bonem a rapper Snoop Dogg ho pozval na jointa (pozvání zatím nepřijal ani neodmítl).

320

O letošním Halloweenu nebude o Kennetha Bona nouze, dokonce i pánové si přijdou na své.

USA jako diagnóza

Ať už je to jakkoli povrchní, na oblíbenosti Kena Bona se z velké části podepsal jeho vzhled a oblečení. V jednom z rozhovorů uvedl, že si původně chtěl obléci olivově zelený oblek, ten mu však rupl v rozkroku a tak mu manželka na poslední chvíli vybrala červený svetr. Jak na to reaguje internet? Zřídí veřejnou sbírku na koupi nového obleku v hodnotě 1000 dolarů.

Od oné osudové debaty, od těch čtrnácti vteřin, během nichž přečetl dotaz z papíru, se Ken Bone točí ve spirále virální slávy stále rychleji. Jeho politické preference jsou široké veřejnosti neznámé, je si však svého nenadálého vlivu vědom a tak ho využívá k tomu, aby přiměl své fanoušky jít k volbám. Zdá se, že si všechnu tu pozornost a slávu vychutnává. Nic tento fakt nepotvrdí lépe, než skutečnost, že si nyní lze koupit tričko s portrétem Kena Bona ve stylu Baracka Obamy.

14786838_10208046407937959_666247940_o

Podobnost čistě náhodná.

Únik z reality?

Zdá se, jako by lidé ve vyhrocené atmosféře jízlivých slovních přestřelek hledali odlehčení, které našli v roztomilém brýlatém tlouštíkovi. Jeho červený svetr jako by zářil mezi tmavými obleky ostatních. Jako by vtipy na jeho adresu měly zahnat realitu voleb do kouta a dopřát chvíli pobavení. Příběh Kennetha Bona je senzační, ale zároveň ničím mimořádný. Není první, ani poslední, kdo za slávu, chtěně či nechtěně, vděčí internetu. A ať už Kennethova sláva skončí jakkoli (pravděpodobně však již brzy), zapsal se do dějin prezidentských voleb jako muž, který svou lidskostí a přirozeností překvapil celé Spojené státy americké.

Zdroje

Zdroj náhledového obrázku: http://www.stltoday.com/news/local/govt-and-politics/red-sweater-guy-kenneth-bone-is-internet-sensation-after-second/article_5400d881-2713-5f56-af0d-ad5f5cfa394f.html

http://www.laweekly.com/news/obama-hope-nordstrom-urban-outfitters-sued-by-associated-press-over-shepard-fairey-designed-t-shirts-2387401

https://represent.com/kenbone/yes-we-ken-official-sweater-and-tshirt-design-for-americas-sweetheart

http://www.yandy.com/Sexy-Undecided-Voter-Costume.php

http://www.bbc.co.uk/newsbeat/article/37606636/ken-bone-the-real-star-of-the-presidential-debate

https://twitter.com/kenbone18

http://www.cnn.com/2016/10/10/politics/debate-ken-bone-staring-man-trnd/

Kenneth ‘Ken’ Bone: 5 Fast Facts You Need to Know

Jak citovat tento článek?

VODIČKOVÁ, Marie. Jak Ken Bone nechtěně dobyl svět. Jakub KOPÁČEK, editor. Markething [online], 2016. ISSN 1805 – 4991 Dostupné z: http://www.markething.cz/jak-ken-bone-nechtene-dobyl-svet
Continue Reading

Studentka druhého ročníku MKPR, jejíž největší inspirací je popkultura a internet.

More in Média

To Top