Connect with us

Komunikace

Párty v době pandemie? TikTok nic nezastaví

TikTokeři musejí sekat videa jak Baťa cvičky, jinak ztratí náskok nad ostatními. Současná pandemická opatření jim ale práci zrovna neulehčují. I na to se pokoušejí vyzrát a jejich agentury je v tom podporují. 

Nápad je to vlastně geniální a podle mnohých názorů také velmi kontroverzní. O co se jedná? V Hollywoodu a dalších prominentních čtvrtích L.A. si mediální agentury pronajímají luxusní vily. Ty pak poskytují mladým tiktokerům, kteří v nich pořádají velké párty a natáčejí videa do svých sítí. Díky tomu mohou vytvářet virální obsah, aniž by museli vytáhnout paty z domu. Kolaborace jsou navíc u jejich fanoušků velmi žádané. 

Na TikToku se totiž točí velké peníze a pokud influenceři nepřidávají pravidelně obsah, znamená to velké ztráty jak pro ně, tak jejich mateřské agentury. V Kalifornii ale na tento problém vyzráli i za cenu obrovské kritiky ze strany veřejnosti. 

V luxusních pronajatých domech (tzv. hype houses) tiktokeři tvoří pěknou paseku. Podle obyvatel ze sousedství se po celé čtvrti rozléhá řev a hlasitá hudba. Kolony zaparkovaných aut blokují provoz na silnici a podnapilí teenageři se do noci bez roušek potácí po ulicích. To vše se děje, zatímco jsou všude zavřené bary a obyvatelům se doporučuje omezit pohyb venku.

https://twitter.com/defnoodles/status/1294649829449019392

Influenceři to navíc s večírky už tolikrát přehnali tak, že se situací začal zabývat i samotný starosta L.A. Eric Garcetti. Ten prohlásil, že tyto akce jsou do očí bijícím porušováním bezpečnostních opatření a tiktokové večírky označil jako „super-spreader events“ [super-roznašečské události]. Garcetti zároveň povolil městu odříznout vodu a elektřinu od domů, kde podobné hromadné akce probíhají. Tiktokeři se totiž ve vilách scházejí po desítkách až stovkách. Jeden z večírků dokonce vyeskaloval do té míry, že na něm byla po zásahu policie zabita mladá žena a další lidé skončili zranění.

Komunita tiktokerů v luxusních hype houses ale není žádnou novinkou. První domy plné teenagerů se v Kalifornii objevily už loni, až v době koronaviru ale zažívají největší boom. TalentX, největší z agentur zastřešující nadějné influencery, navíc oznámila, že plánuje v domech s tiktokery natočit reality show. Tato agentura, stejně jako další jiné, má totiž z finančního hlediska obrovský zájem na co nejdelším provozování hype houses. Přestože se to může zdát jako zajímavý způsob, jak obejít přísná omezení, tiktokeři rozhodně nejdou zodpovědným příkladem publiku, které se skládá převážně z malých dětí a náctiletých. Chtíč po penězích a slávě je u těchto vlivných teenagerů zřejmě silnější než zdraví vlastní i ostatních…

Jak citovat tento článek?

PROCHÁZKA, Ondřej. Párty v době pandemie? TikTok nic nezastaví. Martin HONC, editor. In: Markething [online], 2020. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: https://markething.cz/hypehouse-pandemie-tiktok

Zdroje

https://wave.rozhlas.cz/tovarny-na-zabavu-tiktokove-vily-nejsou-urcene-jen-k-vecirkum-8296572?fbclid=IwAR2JOssmlM2pNHMNuHZu9AfUzlrCZbgYEGsbXWdSjxDzmlEkVxe09teDor4

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-09/inside-l-a-s-tiktok-party-house-real-estate-boom

https://laist.com/latest/post/20200805/party-house-ordinance-Los-Angeles

https://www.vulture.com/2020/08/sway-house-neighbors-party-warzone.html

https://laist.com/latest/post/20200805/coronavirus-los-angeles-county-updates-august-5

Zdroj náhledového obrázku https://www.nytimes.com/2020/01/03/style/hype-house-los-angeles-tik-tok.html

Continue Reading

Student 2. ročníku MKPR na FSV UK. Miluje cestování, filmy a sociální sítě.

More in Komunikace

To Top