Connect with us

Marketing

Halo 4 a vesmírná řež v Lichtenštejnsku

Neuběhl ani měsíc od chvíle, kdy nás Capcom šokoval zombie řeznictvím, a pozornost světové herní scény na svou stranu strhává výpočetní gigant Microsoft Studios. Když vám spoty režíruje David Fincher a namísto filmového studia obsadíte rovnou celou část středoevropského státu, tak se neubráníte vytvoření reklamního sdělení v poněkud okázalé míře.

Po dlouhém pětiletém čekání se fanoušci herní série Halo konečně dočkali a od 6. listopadu mohou v roli kyberneticky upraveného elitního vojáka zachraňovat lidstvo před mimozemskou hrozbou. Vrací se starý známý Master Chief Petty Officer John-117 a digitální poradkyně Cortana, aby nastartovali novou trilogii v rámci rozvětvené série. Halo 4 přichází!

Tvůrci spojili uvedení hry s pompézní akcí, na kterou přizvali novináře a dokonce i některé skalní fanoušky (mechanismus jejich výběru pro nás ovšem zůstává záhadou a zároveň jsme poněkud zklamáni, jelikož v redakci Markethingu se vyskytují minimálně dvě osoby, které jsou novináři, lze-li to tak říci, a fanoušky zároveň). Ve spolupráci s lichtenštejnskou samosprávou změnili okolí města Balzers ve futuristickou bitevní zónu, ne kterou se můžete podívat níže .

ARVE Error: need id and provider

Microsoft rozsévá své marketingové aktivity napříč transmediálním vyprávěním, které se v době síťových médií stalo kultem a zároveň nezbytností. Staví tím další významný milník v prolínání imerzních herních světů vystavěných na grafických enginech, věrohodně zobrazujících imaginární prostředí, a propracovaných mytologiích s naší realitou. 46 milionů prodaných kopií v rámci předešlých dílů svědčí o zásadní divácké atraktivnosti.

Vybroušená podívaná

Hra se neobejde bez blockbusterového traileru. O natáčení toho pro Halo 4 se postaral David Fincher, který tak od švédských detektivek odběhl ke hrám. John-117 vzpomíná na dětství a na radostná léta ve vojenském přijímači, kde mu v těle přibyla řada elektronických součástek a stal se z něj oblíbený supervoják v třistakilovém brnění. Vše se realizovalo v Praze, proto vás můžeme ujistit o tom, že ta známá tvář vskutku patří česko-angolskému vítězi Českého poháru ve freestyle snowboardingu a popovému zpěvákovi Benu Cristovaovi, který nepřežije nestandardní lékařské zákroky při tělesném vylepšování spjatém se základní vojenskou službou ve světě sužovaném Covenantem. Pro ty, kteří s oblibou sledují kybernetické tělesné úpravy, nabízím devátý díl seriálu Mortal Kombat: Legacy, který zobrazuje vznik kyborgů Sektora a Cyraxe. Na podporu celé kampaně byl vytvořen také pětidílný seriál Halo 4: Forward Unto Dawn s rozpočtem 10 milionů dolarů. Hlavní roli obsadil Daniel Cudmore, kterému postavy nakrmených hromotluků svědčí – charakter železného Colossa v sérii X-Men ztvárnil právě on.

ARVE Error: need id and provider

Již 6. listopadu se můžeme přesvědčit o tom, zdali Halo 4 dostojí spektakulárnímu příslibu v podobě epického uvedení. Navíc se můžeme teoreticky těšit na další podobné výstřelky – 5. února 2013 vychází Dead Space 3, trhák studia Electronic Arts, a asi málokterý příznivec tohoto klaustrofobického hororu by si nepřál potkat živého Isaaca Clarkea se smečkou Necromorphů v patách.

Jak citovat tento článek:

MAXA, Martin. Halo 4 a vesmírná řež v Lichtenštejnsku. Markething [online]. 2. listopadu 2012 [cit.2012-11-02]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: www.markething.cz/halo-4.

Continue Reading

Absolvoval bakalářský obor Marketingová komunikace a PR na IKSŽ FSV UK a roční studium na francouzském Sciences Po Rennes, kde se zaměřil na marketing luxusního zboží a módních značek v propojení s moderními dějinami. Magisterský titul získal taktéž na IKSŽ FSV UK v rámci oboru Mediální studia. V současnosti na své alma mater externě vyučuje, zajímá se o oblast transmediálního vyprávění.

More in Marketing

To Top