Connect with us

Média

Co ukázal bendgate? Roztékající se telefon i nového zaměstnance Applu

Internetem se šíří nový fenomén: bendgate. Stačilo k tomu jedno video na YouTube a zkušenost několika zákazníků, kterým se iPhone 6 Plus ohnul v kapse kalhot. Do Applu se teď kvůli tomu strefují velké značky i samotní uživatelé. Podívejte se na ty nejlepší obrázky, které na téma „ohnutého iPhone“ vznikly.

Pro úplnost však dodejme, že skoro každá generace telefonů Apple má za sebou nějakou „aféru“. Zatímco iPhone 4 ztrácel během telefonování signál (antennagate), iPhone 5 trápily škrábance vzniklé při výrobě (scuffgate). Teprve bendgate však dala obrovský podnět nehynoucí lidové tvořivosti. I když se vzhledem k množství vtípků může zdát, že jde o obrovský průšvih pro Apple, zákazníky, kteří se s deformací zařízení setkali, lze počítat spíše v jednotkách.

S rychlou a především skvělou reakcí přišel na svém Twitteru KitKat. Ten se totiž neohýbá, ale láme. Situace je o to vtipnější, že čokoládovna Hershey je partnerem Androidu, jehož poslední verze nese jméno právě této sušenky.

 

Bendgate

Podle této ilustrace bude iPhone 6 dostupný také v „Dalí“ edici. Ta odkazuje na známé surrealistické dílo malíře Salvadora Dalího, na němž se roztékají hodiny jako symbol relativity času.

 

bendgate_reparaturkit

Také tento obrázek patří už k těm notoricky známým. Na „screenshotu“ německých webových stránek Applu společnost nabízí sofistikovaný balíček na opravu zdeformovaného zařízení. Samozřejmě s odpovídající cenovkou.

 

bendgate_bender

Také další montáž se týká webových stránek Applu. Na stránce s vedením společnosti se totiž nachází nový zaměstnanec: Bender z Futuramy. Znalci seriálu vědí, že robot byl vyvinut pro ohýbání traverz pro sebevražedné budky – a ohýbání má teď evidentně na starosti také v Applu.

 

bendgate_matrix

Karikatuře neunikl ani kultovní snímek Matrix. Dialog se lžičkou by pak mohl vypadat nějak takto: – Nesnaž se ohnout telefon. Je to nemožné. Radši se snaž uvědomit si pravdu. – A jakou? – Je to iPhone 6+. – iPhone 6 Plus? – Pak pochopíš, že to, co se ohýbá, není iPhone, jsi to ty sám.

 

bendgate_onemorething

One more thing… Věta, která byla specialitou Steva Jobse. Jejím prostřednictvím kdysi představil iMac, MacBook, iPod a spoustu dalších zařízení i služeb. Letos poprvé ale zazněla z úst někoho jiného.

 

bendgate_mac

Internet teď zaplavily „bend testy“ nejrůznějších telefonů. A to jak iPhonů, tak konkurenčních zařízení. Došlo i na MacBook, který však po ohnutí přestává být funkčním…

 

bendgate_ifoldplane

Taky jste vždycky rádi skládali vlaštovky? Jednu si teď můžete vytvořit ze svého nového iPhone 6 Plus podle tohoto jednoduchého návodu. Nezapomeňte se nám pak v komentářích pochlubit s fotkou, jak se vám to povedlo!

 

bendgate_nokia

Mobilní telefony Nokia, zejména starší modely jako legendární 3310, jsou známy svoji nezničitelností. Zatímco nejnovější kousek od Applu tedy ohnete bez větších obtíží, s finským telefonem naopak nejspíš ublížíte sami sobě.

 

bendgate_skill

Moc se nám také líbí reakce tureckého Zin Pilates: „Not a fault. Just a skill.“ Ve spojení s výukou jógy a pilates je to moc chytrý a vtipný print.

Nový iPhone 6 však přesto všechno trhá rekordy. Za první tři dny od uvedení na trh jich Apple prodal přes 10 milionů, čímž překonal sám sebe – vloni jich za stejný časový úsek prodal o milion méně. Apple při prodeji dává u svých produktů velký důraz na kvalitní zpracování. K „ohýbacím telefonům“ se ale zatím nijak nevyjádřil. Je to riziko pro jeho PR? Kromě problémů s novou verzí operačního systému iOS 8 totiž musí vysvětlovat také únik dat ze služby iCloud. A to se nedělá příjemně ani takové společnosti, jakou Apple je.

Aktualizováno: Podle společnosti Apple si na ohnutý telefon stěžovalo pouze devět zákazníků, což svědčí o velmi výjimečném výskytu tohoto problému. Více se můžete dočíst zde.

 

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: http://www.gadgetlove.com/blog/iphone-6-plus-1-week

 

Jak citovat tento článek? 

BEŠŤÁK, Václav. Co ukázal bendgate? Roztékající se telefon i nového zaměstnance Applu. Markething [online].  25. září 2014 [cit.2014-09-25]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: http://www.markething.cz/co-ukazal-bendgate-roztekajici-se-telefon-i-noveho-zamestnance-applu

Continue Reading

Student 3. ročníku Marketingové komunikace a PR na FSV UK. Sleduje aktuální témata a zajímá ho využití internetu, nových médií a sociálních sítí v marketingové komunikaci.

More in Média

To Top