Connect with us

Komunikace

Video šíleného cyklisty pobláznilo česká i zahraniční média

Cyklista uhánějící po dálnici D1 rychlostí kolem 100 km za hodinu, policejní hlídka je v těsném závěsu. Policisté komentují situaci slovy: „To jede na mašině nebo na kole? Tady Bedřich 128, kolo na dálnici, jede jako dobytek…“ Trailer k novému českému filmu nebo skutečnost? Asi vás zklameme, ale ani jedno. Jedná se o úspěšné „fake“  virální video, které má na svědomí tým ze začínajícího projektu VideoFlot.

 

ARVE Error: need id and provider

Na video bláznivého cyklisty, který se řítil neuvěřitelnou rychlostí po nejhrbolatější české silnici, upozornil jako jeden z prvních webový server Sixpack.cz. „Hustej bajker Hruda“ uniká ve videu policejní hlídce, která jeho jízdu doprovází vtipnými, ale zároveň přihlouplými komentáři. Video se stalo okamžitě hitem českého internetu. Postupně se ho chytla další česká, ale i renomovaná zahraniční média, která uvěřila, že se jedná o reálné video.  Online web britského Daily mail dokonce uvádí, že cyklista využívá speciální techniku tzv. “drafting“. Tato technika spočívá v důmyslném krytí cyklisty za dodávkou, čímž se snižuje odpor vzduchu a jezdec je tak schopen dosáhnout opravdu vysoké rychlosti. Podobně skočil videu „na špek“ i známý blog Gizmodo, který se zabývá novinkami ze světa techniky a digitální kultury.

V internetových diskuzích jedni bajkera označovali „borcem“, druzí „podvodníkem“. Pravdu měli ti druzí. Při bližším zkoumání snad každému dojde, že i kdyby měl slavný cyklista Lance Armstrong na zadním kole vrtuli, nemohl by jet takovouto rychlostí. Ukázalo se, že za celým sranda-videem stojí tým projektu VideoFlot. Právě tímto kouskem chtěli kluci z VideoFlotu upozornit na jejich projekt, který si klade za cíl spojit nezávislé videotvůrce na novém komunitním webu. Zde pak budou moci prezentovat svou vlastní tvorbu či hledat kolegy pro spolupráci. Naopak firmy zde budou moci najít tvůrce pro své reklamy či jiné videoprojekty.

Za vynikající technické provedení, neotřelý nápad, za vtipné komentáře a sympaťáka Hrudu (můžete se stát jeho fanoušky na Facebooku) dáváme videu jednoznačně palec nahoru.

Na vznik samotného videa se můžete podívat zde

 

Zdroje:

http://sixpack.cz/win-jak-se-tvoril-sileny-cyklista-na-d1/

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2125441/James-Bond-eat-heart-Cyclist-leads-police-60mph-chase-major-road.html

 

http://gizmodo.com/5898694/police-car-pursuing-a-bicycle-at-60mph-must-be-the-most-absurd-chase-in-history

 

 

Jak citovat tento článek?

POLÁČKOVÁ, Eliška. Video šíleného cyklisty pobláznilo česká i zahraniční média. Markething [online]. [cit. 2012-04-10]. Dostupné z: http://www.markething.cz/video-sileneho-cyklisty-poblaznilo-ceska-i-zahranicni-media

 

 

Continue Reading

Absolventka oboru Marketingová komunikace a PR,v současnosti studentka Žurnalistiky taktéž na FSV UK. Zajímá se zejména o nekomerční marketing a art marketing.

More in Komunikace

To Top