Connect with us

Komentáře

Tinder – doleva nic, doprava sex?

Vytáhnete telefon, zapnete Tinder a během několika vteřin si vybíráte potenciální partnery. Líbí, nebo nelíbí – to je jediné kritérium, na kterém zde záleží. Jedná se o revoluci, evoluce nebo slepou uličku seznamování se?

Tinder je seznamovací aplikace pro chytré telefony s iOS či Androidem. Pro přihlášení je potřeba mít aktivní facebookový účet, pomocí kterého si Tinder automaticky zjistí křestní jméno, pohlaví a věk budoucího uživatele – to proto, aby se s danými údaji nedalo svévolně manipulovat a upravovat si je k obrazu svému. Pak už stačí pouze nastavit, o jaké pohlaví v jakém věku má uživatel zájem, a upřesnit vzdálenost, v jaké bude aplikace na základě polohy uživatele vyhledávat potenciální partnery a partnerky. Potom už jen přidat pár pěkných fotek z léta a jízda může začít.

Líbí nebo nelíbí – nic víc

Když je vše nastaveno, začnou se vyhledávat a zobrazovat vhodní uživatelé. Je jen na vás, zda se vám líbí, či nikoli. Nelíbí, má moc velký nos, malá prsa nebo je plešatý? Stačí “swajpnout” doleva a je pryč. Je to kočka s krásnýma očima nebo sportovec s bicepsem jako vaše stehno? Swipe doprava, tedy líbí. Jednoduché filtrování. Záleží jen na nastavení preferencí, kolik nápadníků nebo nápadnic se ukáže. Nicméně, málo jich asi nebude, jelikož se proslýchá, že Tinder celosvětově využívá více než 10 milionů aktivních uživatelů denně.

Sdílení momentek mezi vzájemnými objevy (zdroj:marieclaire.co.uk)

Sdílení momentek mezi vzájemnými objevy (zdroj:marieclaire.co.uk)

It’s a match!

Té dívce s modrýma očima, které jste dali Like, jste se taky líbil a teď je to Match. Právě jste získali zlatonku. I tak lze ve zkratce popsat klíčový proces celého seznamování. Dva uživatelé o sebe navzájem projevili zájem kladným hodnocením a aplikace je propojila. Nyní už mají oba možnost si cokoli v rámci chatu napsat. Avšak právě zde leží zakopaný pes. Ne každý Match znamená konverzaci. Někdo jednoduše nemá koule napsat první, někdo si jen tak hraje a seznámit se třeba ani nechce. A teď míříme především směrem k chlapcům…

Ale ani ti introvertní povahy nemusí smutnit. Několik chytrých hlav se dalo dohromady a vymyslelo aplikaci Tickup for Tinder – Pickup Lines, která za drobný poplatek nadhodí několik balicích frází. A když se vám nebudou líbit, stačí přihodit ještě nějakou tu korunu a máte balík dalších.

 

Klady

 • Jde to rychle – žádné zbytečnosti kolem,
 • Líbí/nelíbí – žádné výřečnosti o intelektu, nebo dobré duši,
 • Match je první krok stejným směrem – víte, že jste se líbili,
 • Kontaktovat vás může jen někdo, kdo se vám taky líbí,
 • Perfektní zábava do MHD, do fronty v obchodě nebo čekárny u lékaře.

 

Zápory

 • Match ještě neznamená konverzaci a něco víc,
 • Otázkou pořád zůstává, zda dotyčný nehledá jen sex,
 • Vidíte, kdy vaše vyvolená/vyvolený použil Tinder naposled,
 • Více než seznamka je Tinder hra, alespoň pro některé
 • Návykovost.

 

Tipy, jak vyladit profil

 • V profilu můžete mít až 6 fotek – využijte toho,
 • 6 stejných fotek ale není to, co máme namysli – ukažte sebe a své zájmy,
 • fotky v bikinách lákají jen jisté typy lidí,
 • popište sami sebe, máte na to 500 znaků
 • měříte málo nebo moc – naznačte, kolik měříte, fotky klamou,
 • a až vyrazíte na Tinder rande, vyrazte do kavárny, vinárny nebo restaurace – pro vlastní bezpečí a klid.

A co bude dál?

Možná vás napadlo, kdo celou aplikaci financuje, a kde je prostor pro monetizaci. Tinder je zdarma a uživatelům nepředkládá žádné reklamy a dle LA Times se ani nechystá. Jeho hodnotu udává počet uživatelů. Jak již bylo zmíněno, 10+ milionů aktivních uživatelů denně je opravdu velká masa a Tinder zásadně mění nebo spíš usnadňuje pravidla hry. A na to investoři slyší, 10% podíl v Tinderu se před nedávnem prodal za těžko uvěřitelných 500 milionů dolarů.

A brzy začne peníze získávat i od samotných uživatelů. Chystá totiž verzi Tinder+, která bude zpoplatněná a uživatelům nabídne možnost kroku zpět Undo a možnost Passport. Ti z vás, co už Tinder používají, to jistě dobře znají. V rychlosti procházení jste bezmyšlenkovitě odmítli sexy slečnu nebo chlapce a žaludek se vám stáhnul. Všechno bylo ztraceno. To vše již brzy bude minulostí. Jednoduše kliknete na Undo a objev máte zpátky. Funkce Passport zase dovolí změnit místo, kde se mají vyhledávat vaše objevy. Takže příště až budete čekat na Ruzyni na let do Paříže, jednoduše změníte, kde má Tinder hledat nápadníky a už si projíždíte francouzskou nabídku.

ARVE Error: need id and provider

 

Zdroje:

www.gotinder.com

http://www.wired.com/2014/04/tinder-valuation/

https://appsto.re/cz/Hdwf0.i

http://www.marieclaire.co.uk/blogs/543941/tinder-the-online-dating-app-that-everyone-s-talking-about.html

https://appsto.re/cz/zuuPG.i

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tinder

http://vimeo.com/111080451

http://www.latimes.com/business/technology/la-fi-tn-tinder-dating-app-startup-20130306-story.html#page=1

Zdroj náhledového obrázku: facebook.com/tinder

Jak citovat tento článek?

KOŘANOVÁ, Adéla a PÁNEK, Tomáš. Tinder – doleva nic, doprava sex? Markething [online]. 7. prosince 2014 [cit.2014-12-07]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: www.markething.cz/tinder-doleva-nic-doprava-sex

Continue Reading

More in Komentáře

To Top