Connect with us

Komentáře

Sladkosti, strašidla a skryté kamery

Trick or treat – kouzelné pořekadlo, které se každý poslední říjnový večer nese ulicemi a vybízí nevinné jedince k vydání veškerých zásob dobrot a sladkostí pod vyhrůžkou podlé lsti. Možná Halloween slavíte a možná taky ne, protože ho považujete za ryze americký výmysl, který v našich končinách nemá opodstatnění. Ale v tuto chvíli tomuto svátku můžete dát šanci a spolu s námi si ho zrekapitulovat.

Jak už je v posledních letech zvykem, Google se nám tradičně převlékl do halloweenského. Letošní rok spolupracoval se třemi umělci, kteří vytvořili celkem šest tematických animací.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecně lze říci, že velké množství reklam inspirovaných zvyky 31. října se zabývá různými druhy sladkostí, které k tomuto svátku neodmyslitelně patří. Koneckonců jsou cukrovinky pro malé koledníky stejně důležité jako příležitost stát se na jeden večer třeba Batmanem nebo Zlatovláskou. Své sváteční kampaně letos měly Skittles, Snickers nebo Oreo.

2

Kliknutím na obrázek spusťte video.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Známý řetězec rychlého občerstvení Subway letos vsadil na vtip a nadsázku, ale reklama se nesetkala s úplným pochopením diváka. Podle některých má údajně jít o spot se sexistickými motivy, který ženy nabádá k tomu, aby se snažily být co nejštíhlejšími a mohly se o halloweenském večeru obléknout do co nejkratší sukně. Posuďte sami.

ARVE Error: need id and provider

Každý rok se najde několik výtečníků, kterým bonbón ani kus čokolády není dost dobrý a snaží se svým obětem pouze pořádně zavařit. A protože internet vládne světem, letošní den hrůzy byl především ve znamení pranků. Nachytat své zákazníky se snažil Samsung či Ford.

ARVE Error: need id and provider
ARVE Error: need id and provider

Někdy ale vtipálci zajdou tak daleko, že celá věc pouhým vystrašeným oddechnutím nekončí. Určitě si všichni pamatujete na virální videa zabijáckých klaunů, která už pár měsíců kolují po internetu a zhlédlo je několik desítek milionů lidí.

ARVE Error: need id and provider

Ve Francii se tento fenomén natolik rozmohl, že policie byla nucena zadržet čtrnáct teenagerů, kteří v klaunských převlecích a se zbraněmi v rukou pobíhali po ulicích a obtěžovali bezbranné kolemjdoucí. To vedlo k výskytu dalších videí, která slibují klaunům brutální pomstu. V zemi se proto rozhodli, že zavedou protiklaunské hlídky. V malém městečku Vendargues byl dokonce prosazen zákaz nošení klaunských masek o Halloweenu každému, komu je 13 a více let, aby zabránili zlým klaunům vmísit se mezi spořádané občany. Několik obdobných případů se též objevilo ve Spojených státech, Španělsku a na Britských ostrovech. Dokážete si představit, že o příštích Dušičkách utíkáte před obří, ďáblem posedlou láhví Kofoly?

Zdroje:

Náhledový obrázek: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/88/Snap-Apple_Night_globalphilosophy.PNG

Jak citovat tento článek:

NOVÁK, Šimon, ZEMANCOVÁ, Denisa, ŽERTOVÁ, Kateřina. Sladkosti, strašidla a skryté kamery. Markething [online]. 4. listopadu 2014 [cit. 2014-11-04]. ISSN 1805-4991. Dostupné z http://www.markething.cz/sladkosti-strasidla-a-skryte-kamery

 

Continue Reading

More in Komentáře

To Top