Connect with us

Marketing

Rapper Pitbull může být vyhoštěn na aljašský ostrov plný medvědů

Pro všechny z vás, kteří si rádi utahujete z celebrit, máme veselou zprávu. Internet se rozhodl, že vyhostí americko-kubánského rappera Pitbulla na ostrov na Aljašce – alespoň na jeden den. Zneužívá k této legraci soutěž amerického retailového řetězce Wal-Mart.

Wal-Mart a energetické papírky s kofeinem Sheets Energy Strips, jejichž tváří je právě Pitbull, se dohodly na zajímavé soutěži. Pobočka obchodu Wal-Mart, která získá do poloviny července nejvíce nových likes na Facebooku, bude hostit Pitbullův koncert.

Pitbull je známý kolaborací s Jennifer Lopez, Shakirou nebo Chrisem Brownem. Zdroj: Oficiální Facebooková stránka Wal-Martu

Internetoví trollové, v jejichž čele stojí David Thorpe, redaktor novin Boston Phoenix, okamžitě reagovali kampaní #exilepitbull (vyhostěme Pitbulla). Vybrali nejodlehlejší Wal-Mart v celých Spojených státech, na ostrově Kodiak u pobřeží Aljašky, a zburcovali poměrně velkou část internetové komunity, aby hlasoval právě pro tento obchod – jen tak z legrace. Wal-Mart v Kodiaku má v současnosti takřka 70 000 likes, tj. více než desetinásobek počtu obyvatel, a suverénně vede žebříček soutěžících obchodů.

ARVE Error: need id and provider

Wal-Mart mezi třemi tisícovkami medvědů

Městečko Kodiak, kde Wal-Mart leží, obývá přibližně 6000 lidí. Klima je extrémně chladné. Na ostrov je možné se dostat pouze trajektem nebo letadlem. Ostrov je známý pro výskyt medvěda kodiaka, největšího poddruhu medvěda hnědého na světě – žije na něm přibližně 3 500 jedinců, kteří se také hojně loví. I proto mimo běžný sortiment nabízí tamní Wal-Mart zboží jako repelent na medvědy a vybavení pro lov těchto zvířat, nebo například sněžnice.

Ostrov Kodiak (2500 kilometrů od zbytku USA). Zdroj: maps.google.com

Medvěd kodiak (500 kilogramů, 3 metry). Zdroj: bearsoftheworld.net

Pitbull se na výlet na ostrov Kodiak dle svých slov už velice těší. Doufejme, že to Kodiačané ocení a že jsou zbytečné obavy uživatele Redditu, který napsal: „Prosím, neposílejte Pitbulla do Kodiaku. Tamní obyvatelé mají už dost důvodů k sebevraždě…“

 

Zdroje:

mashable.com
reuters.com
facebook.com/walmart
bearsoftheworld.net
maps.google.com
rollerfunk.com

Jak citovat článek?

KUBEŠOVÁ, Eliška. Rapper Pitbull může být vyhoštěn na aljašský ostrov plný medvědů. In Markething.cz [online]. 10. července 2012 (citováno 10. července 2012). Dostupné z: http://www.markething.cz/rapper-pitbull-muze-byt-vyhosten-na-aljassky-ostrov-plny-medvedu

 

Continue Reading

Ex-šéfredaktorka webu Markething.cz. Absolventka Marketingové komunikace a PR na Univerzitě Karlově v Praze a žurnalistiky ve švédském Örebro. Zajímá se o popkulturu, hudbu, právo, chov koček, dění na internetu a Skandinávii.

More in Marketing

To Top