Connect with us

Public Relations

PR jaderné energetiky: poněkud výbušná kombinace

Letošní tsunami v Japonsku způsobila nejen tragickou havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě, ale také výrazně polarizovala názory na jadernou energetiku obecně. Zatímco Německo se od „jádra“ chce zcela odklonit, Velká Británie zaplatila pozitivní PR kampaň – a podpora jaderné energetiky vzrostla o 3%. Na rozdíl od názorů našich německých a rakouských sousedů vyhlásila Česká republika „nejtransparentnější tendr“ na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Japonsko se přes počáteční zdráhání rozhodlo v jaderné energetice pokračovat.

Jak se komunikuje problematika jaderné energetiky, jedna z nejsložitějších v oblasti komunikace a PR? Své zkušenosti a názory přijdou sdílet na FSV UK tiskový mluvčí JE Temelín Marek Sviták a odborník na PR jaderné energetiky Miroslav Novák, vystudovaný jaderný fyzik a bývalý ředitel komunikace ČEZu. Veřejná debata o „plus a mínus“ jaderné energetiky se odehrává hlavně na stránkách Hospodářských novin nebo Ekolistu.

Zdroj titulního obrázku: http://www.123rf.com.

Continue Reading

Spoluzakladatelka serveru Markething.cz a vedoucí katedry marketingové komunikace a PR na FSV UK. Zaměřuje se na marketing módních značek, public relations, strategický management reputace a interkulturní komunikaci.

More in Public Relations

To Top