Connect with us

Komunikace

„To nic, drahá” boduje v kinech aneb dokonalý PR stunt?

Film „To nic, drahá” (Don’t Worry Darling) režisérky Olivie Wilde byl uveden do kin před několika týdny. Zpočátku se zdálo, že dramata obklopující vydání filmu budou mít negativní dopad na sledovanost, opak byl však pravdou. Již ve svém prvním týdnu vydělal film 19,4 milionu a návštěvnost neklesá.

V hlavních rolích se ocitli Florence Pugh, která si zahrála například ve filmech Slunovrat či Malé ženy, a původně také Shia LaBeouf, kterého proslavil film Transformers. Shia byl ale v září 2020 nahrazen Harrym Stylesem. Wilde se v rozhovoru pro magazín Variety vyjádřila, že ho byla nucena přeobsadit kvůli jeho bojovné energii a pro zachování klidu na place. LaBeouf na vyjádření reagoval, že to naopak byl právě on, kdo dal výpověď. Své tvrzení podpořil i důkazy, mezi kterými byly e-maily vyměněné mezi ním a režisérkou Wilde a video, kde Wilde říká:

Cítím, že nejsem připravena vzdát se, také jsem zdrcena a chci to vyřešit. Myslím si, že tohle by mohlo být varování pro Miss Flo (Florence Pugh) něco dělat. Proto chci vědět, jestli jsi otevřen dát tomu ještě jednu šanci se mnou, s námi. Když se (Florence) doopravdy bude snažit, dá do toho srdce i mysl, a vy dva se usmíříte. Respektuji tvůj i její pohled na věc. Tak, co si myslíš? Je šance? Dej mi vědět.”

Od zbožňování k bodu mrazu

Vztah mezi Florence a Olivií se během natáčení výrazně změnil. Co se zpočátku jevilo jako vysněná dvojice, se pro obě dámy i fanoušky ukázalo jako velké zklamání.

Psal se 24. duben 2020, když Florence oznámila, že byla ve filmu obsazena.

zdroj: https://www.instagram.com/p/B_YFrFQFjId/

První pochybnosti mezi fanoušky se objevily, když Florence přestala film propagovat a postovat příspěvky o filmu. Tohle chování pro ni bylo velice netypické. V jednom interview také vyjádřila svůj diskomfort s již zmíněnou sexualizací filmu, čímž nepřímo odporovala s Wilde, která právě na tom postavila celou propagaci.

„Pořád jsem si říkala, proč ve filmech není žádný dobrý sex? …mým cílem bylo ukázat tenhle typ ženského potěšení,” nechala se slyšet režisérka.

Florence se naopak vyjádřila: „Když je film zaměřený jen na sexuální scény nebo na sledování toho, jak jeden z nejznámějších mužů někoho uspokojuje, není to důvod, proč filmy točíme. Pro tohle nejsem v téhle branži.”

Co se stalo v Benátkách ?

Po několika měsících spekulací, kdy denně přibývala videa na TikTok i Youtube, přišel konečně očekávaný den premiéry. Florence Pugh se konference Venice Film Festivalu ani oficiálního fotografování před ní nezúčastnila, což Olivia Wilde vysvětlila nabitým programem v důsledku natáčení druhé části Duny. Když na červený koberec nakonec přijela, mezi ní a Wilde neproběhla žádná interakce.

Olej do ohně však přilila osobní stylistka Florence, která přidala na Instagram příspěvěk s její fotkou a popiskem „Miss Flo”, odkazem na výše zmíněné video, kde ji tak označila režisérka Wilde.

zdroj: https://www.instagram.com/p/CiIrTMgDNqD/

Hvězdou večera se nakonec stal Harry Styles, druhý z hlavních představitelů filmu. Na internetu se totiž začalo šířit video, kde to vypadá, že Harry plivnul na svého kolegu Chrise Pinea. Ten na nahrávce působí překvapeně. Obě strany však tento výklad odmítly.

https://twitter.com/SteveRogers1943/status/1566959109928325120

Špatná publicita je taky publicita

I když „To nic, drahá” kritici hodnotí velmi negativně a pravděpodobně se film nebude ucházet o sošku Oscara, diváci o něj i tak jeví velký zájem. Zda to je samotným filmem, nebo spíše skandály okolo, zůstává otázkou. 

Jedno je ale jisté – je málo lidí, kteří o něm neslyšeli. V každém případě na něm Warner Bros určitě neprodělá.

Jak citovat?

NEMEŠOVÁ, Daniela. „To nic, drahá” boduje v kinech aneb dokonalý PR stunt? ROHLÍČKOVÁ, Františka, editor. In: Markething [online], 2022. ISSN 1805 – 4991. Dostupné z: https://markething.cz/to-nic-draha-pr

ZDROJE:

https://people.com/movies/dont-worry-darling-drama-timeline/

https://www.csfd.sk/tvorca/13336-shia-labeouf/prehlad/

https://variety.com/2022/film/news/shia-labeouf-denies-fired-olivia-wilde-dont-worry-darling-1235350529/

https://www.buzzfeednews.com/article/stephaniesoteriou/florence-pugh-olivia-wilde-idol-historic-feud

https://gamerant.com/dont-worry-darling-marketing-problem/

Continue Reading

Študentka druhého ročníka MKPR. Fanúšička filmov, kníh a kávy.

More in Komunikace

To Top