Connect with us

Komentáře

Přehlídka prezidentských karikatur

Potkají se Čech, Japonec, Rakušan, žid a avatar… asi nemá cenu větu dokončovat, snad všichni jsme ji už slyšeli. Není se čemu divit. Vtipy o prezidentských kandidátech vznikaly (a stále vznikají) ve velkém. Společnost dokáže velmi rychle a s humorem (občas i dost černým) reagovat na jakoukoliv aktuální, nejen politickou situaci.

Přesto má ale český politický humor problém. Podle komentátora Petra Honzejka je česká politika natolik směšná, že už je problematické ji ještě více karikovat.

Avatar Franz, zdroj: Ateo.cz

Nejvíce vtipů na svůj účet obdržel v poslední době vyřazený kandidát, japonsko-moravský podnikatel Tomio Okamura. Ušetřen nebyl ani vzhled Vladimíra Franze, ze kterého se stal Franztomas a také se mu dostalo srovnání s Franzem Josefem. Miloš Zeman se zase proměnil v Kandidátora.

zdroj: Facebook

zdroj: Facebook/VladimírFranzPrezidentem

zdroj: Ateo.cz

Bobo s protitankovou zbraní

Objevily se i grafiky, u kterých nebylo zcela zřejmé, zda se jedná o koláž, nebo o skutečnost. U této fotografie Jany Bobošíkové byl na jejích webových stránkách zveřejněn popisek: “Na takovou vrchní velitelku ozbrojených sil České republiky budou moci být naši vojáci opravdu hrdí.

zdroj: Suverenita

Karikující reakce na sebe nedala dlouho čekat a uznejte sami, která verze se povedla více.

zdroj: Ateo.cz

Fischer jako želé

Většina vtipů cílených na Jana Fischera řeší jeho stranickou minulost a nevýraznost. Práci si dali tvůrci stránek ŽELÉ NA HRAD 2013, kde je Fischer prezentován jako kostka želé, do které si můžete šťouchnout, aby promluvila. Na stránce se pak objevuje i video, které jeho tvůrci nazvali Prezidentským speciálem pořadu Ano, šéfe!

ARVE Error: need id and provider

Vzácná shoda názorů?

Naopak vtipů na kandidáty typu Přemysla Sobotky nebo Zuzany Roithové je daleko  méně. Tento deficit ale favorit ODS dorovnal přímo na svých oficiálních stránkách, i když zřejmě neúmyslně. V sekci podporovatelů se objevuje několik umělců, kteří se do posledního slova shodli v názoru na to, proč podpořit Přemysla Sobotku v kandidatuře na prezidenta.

zdroj: www.premyslsobotka.cz

“Prezident? Takový malý věci už nedělám..”

Objevili se i pseudouchazeči o Hrad. Někteří dokonce sbírali podporu, aniž by o tom věděli – například Petr Čtvrtníček. Ten řekl, že chápe, proč si ho lidé vybrali. Pro Českou televizi ale dodal, že by prezidenta dělat nemohl, protože takto malé věci už nedělá.

zdroj: vtipy.netroof.eu

Změna názoru možná?

Ve složité situaci kandidátů se občas zamotají i známé osobnosti. Konkrétním případem je Filip Renč, který natočil prezidentský spot pro Miloše Zemana a podpořil ho, zároveň ale dodává, že má rád, když lidé nemění své názory a stejnou podporu vyjadřuje i Přemyslu Sobotkovi. Zřejmě má možnost volit dvakrát. Takové štěstí my bohužel nemáme.

zdroj: www.premyslsobotka.cz, www.zemannahrad.cz

Zdroje:

www.ct24.cz

Jak citovat tento článek:

POTMĚŠILOVÁ, Nikola. Přehlídka prezidentských karikatur. Markething [online]. 9. ledna 2013 [cit.2013-01-09]. ISSN 1805-4991. Dostupné z: www.markething.cz/prehlidka-prezidentskych-karikatur.

Continue Reading

Absolventka oboru žurnalistiky a studentka MKPR na FSV UK. Umím přivolat ufo, slyším ultrazvuk a cítím magnetický pole, ale hlavně ovládám barmanskou specialitu jménem bodyshot. Zajímám se o hudbu, módu a politiku.

More in Komentáře

To Top